Przenoszenie poczty z XP do Vista

Witam,

Przed upgrade do Vista chciałem zapytać o jeszcze jedną rzecz. Mianowicie potrzebuję przenieść wszystkie ustawienia poczty, kontakty i maile z Outlook Express w XP do Windows Mail (tak to chyba się nazywa) w Vista. Te programy do archiwizacji poczty dostępne w vortalu po opisach sądzę, że się nie nadadzą. Chciałem sformatować dysk przed instalacją Visty, a gdyby zrobić tylko “nakłdkę” na XP, czy poczta byłaby zachowana?

Nakładkę na XP ?

Znaczy się chodzi o update XP do Visty ?

Na 99 % poczta zostanie po update, jtak jak wszystkie programy które masz teraz zainstalowane, będą zainstalowane na viście po update :slight_smile:

Co do poczty słyszałem i czytałem, że są jakieś problemy z importem mejli do windows mail

Ja problemów nie miałem. Jeśli chodzi o konta to w Outlook Express’ie wybierasz Narzędzia > Konta > Eksportuj. Zapisujesz pliki na płytce i tyle.

Wiadomości OE są przechowywane w katalogu:

C:\Documents and Settings\>nazwa użytkownika<\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{1216DD97-1AAD-4D7D-A8A2-37B83266668A}\Microsoft\Outlook Express

Zrób backup tego katalogu, a potem już w Windows Mail wystarczy tylko wybrać Plik > Importuj > Wiadomości > MS Outlook Express 6 i podajesz ścieżkę do plików, które wcześniej “zbackupowałeś”.