Przenoszenie WinXP i instalacja Win7

Witam!

Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem instalacji Win7. Aktualnie mam WinXP i przypuszczam że czasem będę go jeszcze potrzebował więc chciałbym go przenieść na ostatnią partycje w taki sposób by działał tak jak do tej pory, a na partycje c: chciałbym wrzucić Win7.

To najprostszy sposób to wykorzystanie takiego narzędzia:

http://www.dobreprogramy.pl/DriveImage- … 13149.html

Ja co prawda robiłem tak : system wn xp był na dysku 40GB - podłączyłem do kompa nowy dysk jako slave - formatowanie nowego, potem odpalasz drive xml i dajesz na drive to drive - przynajmniej coś w tym stylu - wtedy program zaczyna kopiować cały dysk na nowy wskazany w programie. Po skopiowaniu dajesz (trwa to długo) wchodzisz w zarządzanie dyskami i oznaczasz nowy dysk jako partycja aktywna.

Odpinasz stary i nowy podpinasz w miejsce starego - to u mnie zadziałało bez kłopotu - podobnie musisz zrobić w twoim przypadku. 8)

problem w tym ze nie mam drugiego dysku, a chce przenieść WinXP z c na g

Musi próbować - może się uda - jeśli daje się z dwoma dyskami to być może uda się z dwoma partycjami. :slight_smile:

To pytanie to troche offtop ale czy da się zmienić rozmiar partycji bez utraty danych na niej?

Tak, ale nie z poziomu systemu operacyjnego na niej zainstalowanego.

Jak staram się przenieść to mam taki błąd

komdt.jpg

Potem idzie to dalej, ale nie mogę potem potwierdzić nadpisywania, działa wtedy tylko Cancel

Jak to się nie da :o Eaesus Partition Master instalujesz i z poziomu windows… robisz co chcesz z partcjami bez utraty danych :slight_smile:

Poza tym: po co kombinować z odpinaniem/podpinaniem dysku #-o

Po prostu wydzielasz ww programem partycję na win 7 ( 25-40GB - w zależności ile będziesz instalował programów na win 7) następnie jak już na tej nowej zainstalujesz win 7 to w zależności z którego systemu będziesz korzystał, to ten w “mój komputer” zawsze będzie na dysku c :smiley:

mimo wszystko chce miec przeniesionego xp na partycje g, a na c zainstalowac win 7

Przecież tłumaczę: jeżeli teraz xp masz na c, to jeżeli nawet win 7 zainstalujesz na g to później po włączeniu win 7 będzie on widziany na c, identyczna sytuacja bedzie jeżeli po włączeniu wybierzesz xp to ten system bedzie widziany również na c - rozumiesz już? Po prostu kiedy będziesz miał 2 systemy operacyjne to pracując na jednym z nich (bo na 2 naraz się nieda - niestety :stuck_out_tongue: ) to system na którym pracujesz zawsze widziany bedzie na c