Przenoszenie WinXP i instalacja Win7


(zaku) #1

Witam!

Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem instalacji Win7. Aktualnie mam WinXP i przypuszczam że czasem będę go jeszcze potrzebował więc chciałbym go przenieść na ostatnią partycje w taki sposób by działał tak jak do tej pory, a na partycje c: chciałbym wrzucić Win7.


(klonmarcin) #2

To najprostszy sposób to wykorzystanie takiego narzędzia:

http://www.dobreprogramy.pl/DriveImage- ... 13149.html

Ja co prawda robiłem tak : system wn xp był na dysku 40GB - podłączyłem do kompa nowy dysk jako slave - formatowanie nowego, potem odpalasz drive xml i dajesz na drive to drive - przynajmniej coś w tym stylu - wtedy program zaczyna kopiować cały dysk na nowy wskazany w programie. Po skopiowaniu dajesz (trwa to długo) wchodzisz w zarządzanie dyskami i oznaczasz nowy dysk jako partycja aktywna.

Odpinasz stary i nowy podpinasz w miejsce starego - to u mnie zadziałało bez kłopotu - podobnie musisz zrobić w twoim przypadku. 8)


(zaku) #3

problem w tym ze nie mam drugiego dysku, a chce przenieść WinXP z c na g


(klonmarcin) #4

Musi próbować - może się uda - jeśli daje się z dwoma dyskami to być może uda się z dwoma partycjami. :slight_smile:


(zaku) #5

To pytanie to troche offtop ale czy da się zmienić rozmiar partycji bez utraty danych na niej?


(Kubakuderski) #6

Tak, ale nie z poziomu systemu operacyjnego na niej zainstalowanego.


(zaku) #7

Jak staram się przenieść to mam taki błąd

komdt.jpg

Potem idzie to dalej, ale nie mogę potem potwierdzić nadpisywania, działa wtedy tylko Cancel


(stranger 004) #8

Jak to się nie da :o Eaesus Partition Master instalujesz i z poziomu windows... robisz co chcesz z partcjami bez utraty danych :slight_smile:

Poza tym: po co kombinować z odpinaniem/podpinaniem dysku #-o

Po prostu wydzielasz ww programem partycję na win 7 ( 25-40GB - w zależności ile będziesz instalował programów na win 7) następnie jak już na tej nowej zainstalujesz win 7 to w zależności z którego systemu będziesz korzystał, to ten w "mój komputer" zawsze będzie na dysku c :smiley:


(zaku) #9

mimo wszystko chce miec przeniesionego xp na partycje g, a na c zainstalowac win 7


(stranger 004) #10

Przecież tłumaczę: jeżeli teraz xp masz na c, to jeżeli nawet win 7 zainstalujesz na g to później po włączeniu win 7 będzie on widziany na c, identyczna sytuacja bedzie jeżeli po włączeniu wybierzesz xp to ten system bedzie widziany również na c - rozumiesz już? Po prostu kiedy będziesz miał 2 systemy operacyjne to pracując na jednym z nich (bo na 2 naraz się nieda - niestety :stuck_out_tongue: ) to system na którym pracujesz zawsze widziany bedzie na c