Przenoszenie

czy jest wykonalna taka opcja

dysk c to win ME,dysk d to XP i z tego chce przenieść program na C ale tak aby był też na d,czy moge z xp otworzyc dysk c i wkleić ten program?

i jeszcze jest jeden sysytem ale dwie partycje i czy przenosząc program z jednej na drugą bedzie działał ten program?

A nie prościej zaistalować program na dysku c i wtedy bedzie i na d i na c.

chodi mi o to że np ściągam program z netu na d ,ale na c też by sie przydał więc chyba bez sensu jest ściągać drugi raz gdy troche to trwa(oczywiście można wrzucić na płytke, ale mnie interesuje przeniesienie i jego techniczne możliwości a nie porady typu zainstalować jeszcze raz itp, chyba jasno wyraziłem to o co pytam !!

chyba raczej nie :smiley: co do przeniesienia do przenos sobie dowoli z jednego dysku na drugi w czym widzisz problem.

czy musze przenosić jakieś konkretne pliki czy wystarczy że przeniose folder z programem ?

Witam!

Jest sposób aby dokonać takiej operacji pod warunkiem ingerencji w Edytor Rejestru.

Pokażę jak tego dokonać.W pierwszej kolejności wykonujemy kopię Rejestru.

Start\uruchom i wpisujemy: regedit i ok!

Otwiera się okno Edytora Rejestru,klikamy Plik i eksportuj.W nowym oknie w nazwie pliku wpisujemy np.dzisiejszą datę tj.11.08.2005 i klikamy na zapisz.Najkorzystniej jest zapisać kopię Rejestru na pulpicie.

Odczekujemy chwilę,aż system zkopiuje Rejestr,którego kopia pojawi się na pulpicie.

Po wykonaniu kopii Rejestru uruchomiamy ponownie Edytor Rejestru.

Start\uruchom i regedit ,ok!

Otwieramy klucze:HKEY_CLASSES_ROOT\ALLFilesystemObjects\shellex i

ContextMenuHandlers.Wewnątrz ostatniego klucza tworzymy dwa klucze,Kopiuj do… i Przenieś do…

Aby to zrobić należy z menu Edycja wybrać Nowy i Klucz.

Wewnątrz klucza Kopiuj do… z praewj strony panelu będzie wartość domyślna,klikamy dwukrotnie na tą wartość domyślną i w pole dane wartości wpisujemy ciąg:{C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} i ok!

Następnie klikamy dwukrotnie na wartość Przenieś do… i z prawej str.panelu będzie wartość domyślna i znowu klik dwukrotnie na tą wartość i w pole wpisujemy ciąg: {C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} i ok!

Po tych zabiegach zamknij system i uruchom ponownie,tzw.restart komputera.

Mam nadzieje,że wiesz jak przywrócić kopię rejestru w razie awarii systemu,to tak na wszelki wypadek ci przypominam,bo różnie może bywać.Na wszelki wypadek przypomnę ci jak przywrócić kopię rejestru,którą utworzysz na pulpicie.

Po uruchomieniu komputera przytrzymujesz klawisz F8.Otwiera się okienko z różnymi opcjami i wybierasz:Wiersz poleceń Trybu Awaryjnego.

Następnie wpisujesz pełną ścieżkę utworzonej kopii Rejestru utworzoną na pulpicie.Następnie czekasz i przypominam ci,że może to trwać nawet kilka godzin w zależności od zapełnionego dysku.

Acha,po tej zmianie w Rejestrze w prawo kliku pojawią się dwie nowe opcje tj. Kopiuj do folderu… i Przenieś do folderu…

Życzę powodzenia.

WIN.XP.SP2.

Złączono Posta : 11.08.2005 (Czw) 13:56

Zmiana w rejestrze dotyczy dysku z systemem WIN.XP.