Przepadł Pulpit z szybkiego uruchamiania

Witam,

gdzieś mi przepadła ikonka pokazująca pulpit z pasku szybkiego uruchamiania:

desktopne8.th.jpgthpix.gif

Jak tą tam umieścić? Dodanie skrótu do pulpitu otwiera go w folderze a nie o to przecież chodzi :wink:

Możesz poprostu kliknąć na pasek i wybrać ‘pokaż pulpit’

obrazek :stuck_out_tongue:

17307576uy8.th.pngthpix.gif

:D:D

Budowa oraz przywracanie pliku “Pokaż pulpit”

  1. Otwieramy dowolny edytor tekstowy np. Notatnik systemowy. Następnie wpisujemy kolejno zawartość do pliku:

[shell]

Command=2

IconFile=explorer.exe,3

[Taskbar]

Command=ToggleDesktop

  1. Następnie w edytorze tekstowym wybieramy kolejno “Plik”, “Zapisz jako…”, podajemy nazwę dla pliku “Pokaż pulpit.scf”, po czym klikamy na “Zapisz”.

  2. Plik mamy gotowy, przez co możemy przystąpić do umieszczenia go we właściwym miejscu. Najprościej i najszybciej możemy to zrobić poprzez przeciągnięcie tegoż pliku na pasek zadań w sekcji “Szybkiego uruchamiania”, znajdującego się zazwyczaj obok rozwijanego menu Start.

  3. Inna skuteczną metodą jest umieszczenie pliku w katalogu “Quick Launch” znajdującego się na dysku/partycji systemowej. Przykładowo dla Windows XP ścieżka do pliku jest następująca:

C:\Documents and Settings%użytkownik%\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

  1. Gotowy plik “Pokaż pulpit.scf”, można pobrać z tutaj.

http://technologie.gazeta.pl/technologi … kiego.html

Ale to nie to samo co zwykle.

Już zrobiłem - wujo google pomaga. Gdyby ktoś miał podobny problem:

Robimy plik tekstowy i wrzucamy do niego:

[Shell]

Command=2

IconFile=explorer.exe,3


[Taskbar]

Command=ToggleDesktop

Zmieniamy nazwę na np. pulpit.scf, wrzucamy do:

C:\Documents and Settings\XXX\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

gdzie XXX to nazwa użytkownika.

EDIT:

@ybu: pisałem gdy już chyba dodałeś :wink:

A nie lepiej używać po prostu znaczek_windy + d :P?

Powiem Ci teraz korzystam z metody takiej jak opisał ybu.

Ale gdy jeszcze nie miałem o tym pojęcia logowałem się na drugie konto i ikonkę pokaż pulpit wysyłałem sobie do swojego folderu. I na normalnym użytkowniku odczytywałem ten plik i dodawałem do paska szybkiego uruchamiania i już…xd

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=prz … pulpit&lr=