Przepięcie kabli internetu z routera do komputera

Mój kabel od internetu jest podpięty do routera EDIMAX BR6304Wg.

Do niego jest podłączony jeden i drugi komputer oraz drukarka.

Chcę przepiąć kabel internetu bezpośrednio do komputera, ale wyświetla mi się komunikat o ograniczonej łączności

lub jej braku i nie mam internetu.

Jak zrobić żeby po mimo zmiany połączenia komputer miał internet?

Mam system Windows XP Professional z SP3.

adan2013 , nie powiedziałeś skąd masz internet. Nie każdy provider udostępnia swoje łącze bez potrzeby konfiguracji łącza. Również niektórzy stosują filtrowanie po Mac adresie urządzenia. Jeżeli na serwerze dostawcy zarejestrowany jest Mac routera nie połączysz się z netem (chyba że podmienisz Maca sieciówki w komputerze na Mac routera). Bez podania szczegółów nikt Ci nie pomoże, bo wróżek tutaj nie ma :slight_smile:

Dostaję internet za pośrednictwem spółdzielni mieszkaniowej.

Może ta informacja pomoże:

Wcześniej jak tak samo przepiąłem kable to wszystko działało.

Sorry ale to dokładnie jak byś powiedział że masz neta z kabla w ścianie.

Niestety szklanej kuli nie mamy …

Autor wątku dobrze pisze, jego dostawcą jest Spółdzielnia Mieszkaniowa widocznie jest to jakiś osiedlowy operator. Ruch w sieci jest prawdopodobnie filtrowany po adresach MAC, więc jak pisał wyżej fiesta , możesz sklonować MAC router na komputerze, (chodzi o MAC interfejsu WAN), ewentualnie sprawdź czy router może pracować w trybie mostu (bridge mode), w instrukcji obsługi nie mogę tego znaleźć, wówczas mógłbyś podłączyć komputer do routera.

Napisz może w jakim celu chcesz podłączyć komputer bezpośrednio do internetu? Jeśli potrzebujesz publiczne IP, to możesz skorzystać ze strefy zdemilitaryzowanej (DMZ) w routerze.

Piszę program komputerowy który ma wysyłać i odbierać dane.

Problem jest w tym że ruter “nie wie” co zrobić z danymi przychodzącymi na x jakiś tam port.

Nie wiem może nie trzeba przepinać kabli, ale czy da się ustawić w ruterze taką opcje że jeżeli nadejdą jakieś dane

ma je skierować do określonego komputera.

A tak na marginesie do “fiesty”: kabel wychodzi mi ze ściany…

W takim razie, jak pisałem, możesz skorzystać z DMZ, adres lokalny będzie mapowany na adres globalny, czyli tak jakby miał publiczne IP. W ustawieniach DMZ podajesz tylko adres IP komputera, na którym działa twój program, adres IP komputera powinien być niezmienny, przypisz go ręcznie lub zarezerwuj, jeśli serwer DHCP tego routera ma taką opcję. Szczegóły znajdziesz w tym temacie :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html#p2786286

Jeśli chodzi o działanie aplikacji, to w przypadku NAT powinno być tak, że jeśli program nawiązuje połączenie, to router przechowuje w tablicy NATowania lokalny adres IP oraz port, więc pakiet wracający powinien bez problemu trafić do odpowiedniego hosta. Możliwe, że albo interwał czasowy pomiędzy wysłaniem i odebraniem pakietu jest zbyt długi, natomiast tablica NATowania jest czyszczona i router już nie wie do kogo wysłać pakiet, więc go odrzuca, albo aplikacja nie działa prawidłowo, np. nie uwzględnia zasad NAT.

Może jakoś sobie poradzę, ale wielkie dzięki za pomoc!