Przerabianie filmu z AVI na 3GP - strasznie pixele :/


(Mrylec) #1

Przerabiałem film AVI na 3gp programem eRightSoft SUPER no i kiedy już przerobiłem to mnie zdziwił rozmiar, bo aż 210MB... To dużo jak na 3gp a to jest zwykły film. Nie jakiś tam super długi, standard 1,5h. Na komputerze tylko sprawdziłem czy jest ok. Włączyłem i wszystko gra, nie przewijałem dalej tylko wrzuciłem od razu na mój k800i - dokładnie na kartę pamięci 1GB SanDisk :slight_smile: No i oglądam, i oglądam i pierwsze minuty to aż niebo w gębie, że tak się wyrażę :stuck_out_tongue: Obraz idealny dźwięk to samo. Ale po kilku minutach strasznie zaczynają się robić pixele... Wręcz nie da się oglądać, dźwięk się nie zmienia - dalej niebo w gębie :stuck_out_tongue: ... Potem jeszcze sprawdziłem na komputerze czy jest ok, ale również pixele wyskakują. Podam parametry filmu AVI i po przerobieniu na 3gp, może coś zrobiłem nie tak... :?

AVI:

352x624, 25FPS, 1029kb/s XVID

3GP:

320x240, 25FPS, 1008kb/s XVID

Tak po prawdzie to tylko zmniejszyłem kb/s i rozdzielczość, a tu od razu takie wielkie pixele... Wie ktoś w czy problem?


(Hindol) #2

jeśli 3GP to na pewno nie XVID

1008kb/s to za dużo, 300, max 500 powinno wystarczyć

sprawdź inne ustawienia (keyframe?, VBR?)


(Mrylec) #3

No to sam sobie zobacz:

-- Dodane 23.04.2009 (Cz) 23:03 --

To są dokładne ustawienia jakie ustawiłem...


(Danielm86) #4

Konwertuj do

Video:

3gp

320x240

Aspect 11:9

Frame/sec - wystarczy dać 23

Birate - ja daję 144 i jakość, że zmarszczki widać

Odhacz Top quality (wtedy plik będzie mniejszy), wystarczy Hi Quality

Audio:

22050 WYSTARCZY do filmu

Teraz powinno styknąć.

Mono

Birate wystarczy dać 48 bo to jest AAC czyli lepsza jakość niż mp3


(Mrylec) #5

Dlaczego Mono? Nie lepiej stereo?


(Danielm86) #6

Jesli będziesz odtwarzał film z głośniczka telefonu to nie będzie słychać Stereo. A jak dasz mono to nie będzieo tak "trzeszczeć" jak w prezypadku stereo. Na słuchawkach co innego. Ale różnica jest znikoma a wielkośc pliku zauważalna :wink:


(Mrylec) #7

Zrobiłem tak jak mówiłeś wcześniej, i dalej są pixele, ale teraz inaczej to się dzieje... Teraz pixele wyskakują kiedy dzieje się jakaś szybka akcja, jak się obraz szybko przesuwa czy coś w tym stylu... Tak to po za tym jest OK! To może mój komputer nie wyrabia i to dlatego podczas konwertowania są pixele... Sprawdzałem wymagania na stronce i spełniam je w 100%... Więc co to może być?


(Danielm86) #8

a film źródłowy jak?? Jak w nim są widoczne piksele to nic nie zmienisz. Może spróbuj dać Top quality. Plik będzie większy no i tel musi być ekstra, bo może lekko przycinać