Przeróbka filmów DVD

Witam serdecznie,

Potrzebuję przerobić kilkanaście filmów z AVI na DVD.

Problem w tym ,że potrzebuję program który zrobi to automatycznie, wybieram pliki, podaję lokalizację następnie on przerabia w taki sposób, abym wiedział na ile DVD mam nagrać, czyli nie wszystko do jednego folderu, tylko podzielone po ~4,7Gb.

Próbowałem WinAVI lecz on pakuje wszystko do jednego folderu.

Pozdrawiam,

P.S Proszę mnie nie kierować na stronę googl*.pl ponieważ szukałem, lecz nie chcę instalować każdego programu do konwersji, aby sprawdzić czy ma taką funkcję.

:arrow: Artykuły: Konwersja AVI do DVD

Hej,

To niestety może okazać się bardzo trudne. Większość - jeśli nie wszystkie programy do konwersji - automatycznie określają poziom materiału wyjściowego (rozdzielczość i birate) na podstawie tego, ile materiału dodano w danym momencie do projektu. Wątpliwe, by któryś program dzielił materiał na części 4,7 GB. Zawsze można zrobić to samemu pamiętając, że w standardowej jakości na DVD można zmieścić 120 minut materiału.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

Przerobiłem wszystko.

Teraz pytanie, jak roździelić …

12515496027458188477_thumb.jpg

Skoro jest jeden plik odpowiedzialny za menu ?

Hej,

Nie za bardzo to rozdzielisz. Trzeba było osobno konwertować materiał na każdą z płyt. Nagrywając materiał takim, jaki jest ryzykujesz, że płyt w ogóle się na DVD nie uruchomi; ewentualnie odpali się tylko pierwsza, posiadająca menu. Pozostałe mogą być zupełnie nieużyteczne.

Z drugiej strony jeśli przekodowany materiał nie zajmuje więcej niż 8,5 GB może warto wypalić go na płycie DVD Dual Layer??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witaj,

Niestety materiał zajmuje 9.6GB.

Czyli pozostaje konwertowanie na dwie płyty, każda z osobnym menu, tak ?

Opcja 1.

Podział materiału na kilka płyt :arrow: Jak podzielić płytę DVD9 na dwie płyty DVD5 (matriał poglądowy, można ustawić inne parametry)

Opcja 2.

“Zmniejszenie” rozmiaru filmu :arrow: Kopia zapasowa DVD w Nero Recode (zazwyczaj łączy się z utratą jakości)

Opcja 3.

Starać się ustawić rozmiar pliku wynikowego na mieszczący się na nośniku docelowym przed rekompresją *.avi do DVD.

Hej,

Świetny materiał, tyle że niestety menu będzie dostępne tylko na pierwszej z płyt; żądanie drugiej z nich pojawi się dopiero przy określonym zaawansowaniu oglądania. :slight_smile:

Ewentualnie podobne efekty można uzyskać za pomocą programu DVD Shrink - jego największą zaletą jest całkowita darmowość. :slight_smile:

Wygląda na to, że dokładnie tak.

Pozdrawiam,

Dimatheus