Przeróbka filmów DVD

(Knifee) #1

Witam serdecznie,

Potrzebuję przerobić kilkanaście filmów z AVI na DVD.

Problem w tym ,że potrzebuję program który zrobi to automatycznie, wybieram pliki, podaję lokalizację następnie on przerabia w taki sposób, abym wiedział na ile DVD mam nagrać, czyli nie wszystko do jednego folderu, tylko podzielone po ~4,7Gb.

Próbowałem WinAVI lecz on pakuje wszystko do jednego folderu.

Pozdrawiam,

P.S Proszę mnie nie kierować na stronę googl*.pl ponieważ szukałem, lecz nie chcę instalować każdego programu do konwersji, aby sprawdzić czy ma taką funkcję.

(grand) #2

:arrow: Artykuły: Konwersja AVI do DVD

(Dimatheus) #3

Hej,

To niestety może okazać się bardzo trudne. Większość - jeśli nie wszystkie programy do konwersji - automatycznie określają poziom materiału wyjściowego (rozdzielczość i birate) na podstawie tego, ile materiału dodano w danym momencie do projektu. Wątpliwe, by któryś program dzielił materiał na części 4,7 GB. Zawsze można zrobić to samemu pamiętając, że w standardowej jakości na DVD można zmieścić 120 minut materiału.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Knifee) #4

Witam,

Przerobiłem wszystko.

Teraz pytanie, jak roździelić ...

12515496027458188477_thumb.jpg

Skoro jest jeden plik odpowiedzialny za menu ?

(Dimatheus) #5

Hej,

Nie za bardzo to rozdzielisz. Trzeba było osobno konwertować materiał na każdą z płyt. Nagrywając materiał takim, jaki jest ryzykujesz, że płyt w ogóle się na DVD nie uruchomi; ewentualnie odpali się tylko pierwsza, posiadająca menu. Pozostałe mogą być zupełnie nieużyteczne.

Z drugiej strony jeśli przekodowany materiał nie zajmuje więcej niż 8,5 GB może warto wypalić go na płycie DVD Dual Layer??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Knifee) #6

Witaj,

Niestety materiał zajmuje 9.6GB.

Czyli pozostaje konwertowanie na dwie płyty, każda z osobnym menu, tak ?

(grand) #7

Opcja 1.

Podział materiału na kilka płyt :arrow: Jak podzielić płytę DVD9 na dwie płyty DVD5 (matriał poglądowy, można ustawić inne parametry)

Opcja 2.

"Zmniejszenie" rozmiaru filmu :arrow: Kopia zapasowa DVD w Nero Recode (zazwyczaj łączy się z utratą jakości)

Opcja 3.

Starać się ustawić rozmiar pliku wynikowego na mieszczący się na nośniku docelowym przed rekompresją *.avi do DVD.

(Dimatheus) #8

Hej,

Świetny materiał, tyle że niestety menu będzie dostępne tylko na pierwszej z płyt; żądanie drugiej z nich pojawi się dopiero przy określonym zaawansowaniu oglądania. :slight_smile:

Ewentualnie podobne efekty można uzyskać za pomocą programu DVD Shrink - jego największą zaletą jest całkowita darmowość. :slight_smile:

Wygląda na to, że dokładnie tak.

Pozdrawiam,

Dimatheus