Przeróbka komputerka

Huntkey 400W za 250 zł i masz porządny zasilacz.

lub ten 550W 370 zł

http://zenfist.pl/pID/1050.htm

tak, oprócz zasiłek tupu 1 Kw, są długie.

witam ponownie.

byłem właśnie w sklepie komputerowym, chciałem uzyskać radę związaną z moim komputerkiem. Pan “ziewający” spojrzał na moją karteczkę na której wypisałem swoje części, ziewnął ponownie i spytał do czego ma być ten komp.

no to wyjaśniłem że odżyła we mnie chęć giercowania.

więc pan “ziewający” przykleił do swoich łapek cennik i zaczął mówić że to , to to i to… zaznaczył następnie następujące elementy:

zasilacz - Modecom feel II 400 W (wentyl 1 duży)

pamięć - DDR2 Kingston 512 - to można dokupić DO 1 GIGA

procesor - AMD Athlon64 3000+ 1,8 Ghz BOX AM2

płyta główna - Gigabyte GA- M55plus-S3G GeForce6100+nForce 430 VGA DDR 800

suma jaka wyszła za całość 870 zł.

i powiedzcie sami czy warto???

czy jakieś porządne gry będą śmigać na tym kompie??

nic nie wspomniał o karcie grafiki i nie wiem czy ta moja która aktualnie jest w moim posiadaniu się nada??

biorąc pod uwagę ilość ziewnięć na minutę tego gościa, to nie chciało mi się wdawać z nim w dalszą dysputę. powiedzcie co sądzicie… na temat kompa , nie na temat “ziewacza”

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 15:45

no teraz spojrzałem na opis tej płyty głównej i widzę że karta garfiki jest zintegrowana. hmmm. nie wiem już sam co mam sądzić w tym temacie tym bardziej że pan “ziewający” mówił że zintegrowana karta jest bee i fuj

Takim zestawom mówię stanowcze NIE!

Zamawiaj przez internet, w sklepach zawsze chcą wcisnąć śmieci.

Na 6100 można grać, tyle że nie w najnowsze gry, można za to grać w porządne z klimatem.

Chcesz grać (w najnowsze gry) musisz płacić.

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, przeciaż sam masz całkiem podobny sprzęt.

Ja sam zamierzam kupic podobny sprzęt tyle że bez zasilacza, i będzie mnie to kosztować ok 640 zł, płyta z kartą zintegrowaną jest o tyle dobra że nie musisz kupować byle jakiej grafiki teraz skoro masz niski budżet, tylko możesz sobie uzbierać na coś porzdnego

ja już płaczę :frowning: za to co mam aktualnie powiedział że może odkupić i podał mi cennik:

płyta główna msi 845 e max - 40 zł

procesor - celeron 2,2 - 100zł

garfika - ati radeon 9600 pro - 70 zł ( kilka miesięcy temu dałem za nią około 250 zł

zasilacza nie chciał lc b300

pamięć - kingston 512 ddr - 80 zł.

jak tak patrzę na to wszystko to aż żal by to było sprzedać za takie pieniądze

dostałbym za te części łącznie 290 zł a dołożyć bym musiał 585 zł.ehh.

no pociąć się idzie. chyba zacznę kraść hehehe :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 16:16

“tylko możesz sobie uzbierać na coś porządnego”

no tak wszystko ładnie pięknie tylko że ja nie mając prawie żadnego pojęcia o tym co jest w środku tej mojej obudowy sam nie wiem kogo mam słuchać.

Tyle rad ile osób na świecie. a ja bym chciał coś co będzie dobre na tyle żeby każdy mógł powiedzieć " O to nie jest złe, jestem za, podoba mi się…" i takie tam. nie chcę by się okazało że po tej przebudowie komp będzie chodził tak jak do tej pory i nawet nie zauważę różnicy. bo wtedy taka przeróbka będzie tylko wywaleniem pieniędzy w błoto.

zasilacz - forton 400w z allegro, ale on nie ma zlacz sata i pcie wiec jak chcesz cos nowoczesniejszego to kup np. jak to ktos wczesniej napisal huntkeya 400w - tyle ze on jest drogi

pamięć- lepiej goodramy 667 mhz 512mb~140 zl

procek ok

plyta - lepiej Biostara tforce gf 6100 ok 200 zl

I taki zestaw by sie oplacalo.

Tylko proc, ramy GR, płyta Biostar.

Tak wycenili w sklepie?

Krata ok. 170-200 zł, zobacz na allegro, ceny za części będą wyższe.

A chciał sprzedać zasilacz podobnej ‘‘jakości’’.

Na razie dokup do tego co masz zasilacz Huntkeya lub Amacroxa 400/450W.

Za praktycznie tą samą cenę może kupić Intel Pentium D820 z zegarem 2.8GHz :smiley: