Przerwa w necie- Neostrada

(manfred1) #1

witam serdecznie ostatnio zauważyłem że podczas normalnego serfowania po necie czasami rozłącza sie internet. Mam Neostradę i Cdial. Podczas tego wyskakują takie komunikaty:

neostradabs5.jpg

oraz taki gdzie w informacji wynika że jest jakiś błąd 680

(Olixxx94) #2

Kiedy wywala błąd 680, (zakładam że masz modem), świeci ciągle dioda ADSL??

(manfred1) #3

Kurcze teraz mam połączanie dlatego muszę sprawdzić jak znowu mi zerwie.

(system) #4

viewtopic.php?t=91864&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Najwidoczniej podejmowano próbę połączenia z siecią internet

w momencie,gdy modem jeszcze nie był zsynchronizowany.(Migała dioda ADSL)

(manfred1) #5

Zaobserwowałem że gdy mi się rozłącza net to właśnie dioda ADSL miga. Może teraz z innej beczki spytam bo mam już dość tej aplikacji TP czy jest coś lepszego co pozwoli mi łaczyć się z netem?

(Marmazi) #6

http://shider.net/AutoConnect/ tutaj masz pokazane jak utworzyć połączenie .Wywal aplikację dostępową TP , zainstaluj tylko sterowniki do modemu.

(Olixxx94) #7

W tym

temacie masz opisane, jak usunąć aplikację dostępową Neostrady i konfigurację połączenia.

(manfred1) #8

Oki dzięki biorę się za robotę

(manfred1) #9

Zrobiłem tak jak poradziliście w między czasie wymieniłem modem na inny niestety co jakiś czas dalej rozłącza mi net i pokazuje się błąd 680 autoconect wznawia połączenie i tak w kółko. Dzwoniłem do specjalistów TP niby wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną zrywania połączenia?

(Iwan Wojtek) #10

Jest to wina niskiej jakości usług świadczonych przez TP. Ja i moi znajomi z okolicy mają to samo. Nie jest to wina modemu ani komputera, po prostu sygnał się traci i połączenie jest zrywane. Nic na to nie poradzisz, możesz jedynie dzień w dzień dzwonić do TP i skarżyć się na to.

(manfred1) #11

W umowie tego nie ma w takim razie TP nie wywiązuje się z umowy czyli co może tak być przecież ja płace za usługę a nie za rozłanczający się net

Tu parametry lini

304077111.png

(Iwan Wojtek) #12

Download masz w porządku, upload powinien być na poziomie 250-260kb/s. A spójrz na ping... 1,2s. Tragedia :confused: Powinien być w granicach 50-100ms czyli 0.05-0.1s. No ale jak już mówiłem ja mam to samo... Tyle że u mnie jeszcze prędkość często spada. Poprawny ping i prędkości są tylko rano i w nocy.