Przerwa w necie- Neostrada

witam serdecznie ostatnio zauważyłem że podczas normalnego serfowania po necie czasami rozłącza sie internet. Mam Neostradę i Cdial. Podczas tego wyskakują takie komunikaty:

neostradabs5.jpg

oraz taki gdzie w informacji wynika że jest jakiś błąd 680

Kiedy wywala błąd 680, (zakładam że masz modem), świeci ciągle dioda ADSL??

Kurcze teraz mam połączanie dlatego muszę sprawdzić jak znowu mi zerwie.

viewtopic.php?t=91864&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Najwidoczniej podejmowano próbę połączenia z siecią internet

w momencie,gdy modem jeszcze nie był zsynchronizowany.(Migała dioda ADSL)

Zaobserwowałem że gdy mi się rozłącza net to właśnie dioda ADSL miga. Może teraz z innej beczki spytam bo mam już dość tej aplikacji TP czy jest coś lepszego co pozwoli mi łaczyć się z netem?

http://shider.net/AutoConnect/ tutaj masz pokazane jak utworzyć połączenie .Wywal aplikację dostępową TP , zainstaluj tylko sterowniki do modemu.

W tym

temacie masz opisane, jak usunąć aplikację dostępową Neostrady i konfigurację połączenia.

Oki dzięki biorę się za robotę

Zrobiłem tak jak poradziliście w między czasie wymieniłem modem na inny niestety co jakiś czas dalej rozłącza mi net i pokazuje się błąd 680 autoconect wznawia połączenie i tak w kółko. Dzwoniłem do specjalistów TP niby wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną zrywania połączenia?

Jest to wina niskiej jakości usług świadczonych przez TP. Ja i moi znajomi z okolicy mają to samo. Nie jest to wina modemu ani komputera, po prostu sygnał się traci i połączenie jest zrywane. Nic na to nie poradzisz, możesz jedynie dzień w dzień dzwonić do TP i skarżyć się na to.

W umowie tego nie ma w takim razie TP nie wywiązuje się z umowy czyli co może tak być przecież ja płace za usługę a nie za rozłanczający się net

Tu parametry lini

304077111.png

Download masz w porządku, upload powinien być na poziomie 250-260kb/s. A spójrz na ping… 1,2s. Tragedia :confused: Powinien być w granicach 50-100ms czyli 0.05-0.1s. No ale jak już mówiłem ja mam to samo… Tyle że u mnie jeszcze prędkość często spada. Poprawny ping i prędkości są tylko rano i w nocy.