Przerwana instalacja systemu,skutek nie widać dysku

Witam

Instalowałem Windows 7 Ultimate i po sformatowaniu dysku przypadkowo przerwałem dalszą instalacje.Gdy ponownie chciałem go zainstalować system nie widzi dysku.W biosie dysk jest widoczny.Posiadam laptopa Dell studio XPS.Prosze o pomoc.

Windows 7 nie potrafi formatować :? Spróbuj jeszcze raz zainstalować system z bootowalnej płytki :wink:

Pobierz: GParted, wypal ISO na płytce CD jako obraz dysku przy pomocy np. Nero. Potem zrestartuj komputer i w Biosie ustaw bootowanie z CD-ROM, odpal go i sformatuj ponownie dysk, po wszystkim spróbuj ponownie zainstalować Windowsa.

Ale problem polega na tym że gdy rozpoczynam instalacje Windows 7 i przechodze do momentu w którym trzeba wybrać na jakiej partycji ma być zainstalowany system to wtedy pojawia się puste okienko w którym powinny być widoczne zainstalowane dyski.Pojawia się też komunikat w stylu System nie może znaleźć dysku twardego.

Chyba posybała się tabela partycji… Możesz go spróbować naprawić programem testdisk, ale będziesz potrzebować kompa z Windowsem, tak więc musiałbyś iść do kogoś żeby umożliwił Ci podłączenie twardziela i spod jego Windowsa uruchomić program i naprawić tabelę.

Dlatego pisałem, żebyś pobrał i nagrał na płytę CD narzędzie GParted - takie linuxowe narzędzie do partycjonowania dysków działające w trybie LiveCD (czyli nie potrzebna mu instalacja na dysku, a po uruchomieniu pewnie tak jak i Bios dysk będzie w nim widoczny) - i żebyś nim ponownie sformatował tą partycję na której zamierzasz zainstalować Windowsa.

GPatred powinien zobaczyć dysk, więc pewnie i będziesz miał jak go sformatować - spróbuj. Szukałem w Google przypadku podobnego do twojego i właśnie sformatowanie tej partycji na której doszło wcześniej do przerwania instalacji Windowsa pomogło przy ponownej próbie :razz:

Gpartem da się to naprawić, doświadczyłem tego na własnej skórze i wiem,że działa

Aha, chyba poprzez usunięcie partycji i stworzenie nowych…

tak. w programie “zobaczy” Ci partycje i wtedy usuniesz je. Możez od razu podzielić albo włozyć cd win7 i wtedy podzielić i sformatować

No właśnie, a testdisk naprawia tabelę bez usuwania partycji dzięki czemu stare są z powrotem widoczne… #-o Wiem o tym też z doświadczenia, bo jak spieprzyłem MBR(w nim jest właśnie tabela partycji przechowywana), to właśnie spod konsoli naprawiłem MBR, potem testdiskiem naprawa tabeli i Windows ruszył bez reinstalacji…

Panowie udało się.Na początku miałem użyć GParted ale znajomy udostępnił laptopa więc zrobiłem tak Rozkręciłem i wypiąłem dysk z laptopa,następnie wpiąłem go do stacji dokującej którą podłączyłem do drugiego laptopa.Wgrałem testdisk i z jego pomocą udało mi się odzyskać niewidoczne partycje.

Wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

I dobrze zrobiłeś rak postępując, bo kasowanie paretycji, to moim zdaniem to jest głupota mając możliwość przywrócić stare…