Przerwanie partycjonowania - INTERRUPED OPERATION

pomyslalem ze powieksze dysk e (gry) i zabrałęm z d (partition manager ten co kiedyś był w PCF)

gdy się już partycjowało (nie w windowsie) to przerrwalem resetując kompa ;/ bo to strasznie długo trwało wiem… to był wielki błąd

teraz nie startuje komp nawet do trybu awaryjnego nie wejde

wyskakuje taki błąd:

INTERRUPED OPERATION: Insert the Recovery CD or other Recovery Media and reboot your PC

proszę o pomoc bo jak wkładam cd z pcf taka z narzedziem do odzyskiwania to nie ma tego .ISO

jak naciskam folder to wyswietla sie folder a tam 2 screeny i readme

chciał bym dodać ,że chce dostac sie do kompa choćby na godzine… zgrać tylko najważniejsze dane ;/ i ustawienia neta. . . proszę o pomoc…

troche bawiłem się i chcialem sformatowac dysk d (ten z którym nic nie robiłem) i wyskoczył błąd na całą strone screena dołączę później ale chodziło coś o setupdd.sys

proszę o pomoc czy uszkodziłem dysk ? dysk jest pod złącze ATA a model to :

Baracuda ATA IV

ST360021A

szukałęm czy ktoś ma podobny problem a tu pach

http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewt … p?id=77171

no ale nic z tego nie rozumiem to F9 ani F11 nie działa ;/

nie mam żadnych płytek bo komputer kupowałem od znajomego i nie mam nawet papierow ;/ i gwarancja też po już dawno…

BARDZO proszę o pomoc

(jeżeli coś jest źle napisane albo nie zgodne z czyms to przepraszam… )

Hej !!

Rzeczywiście troszkę namieszałeś z kompem. Trzeba więc kilka sprostowań. Pierwsze i najważniejsze - rozumiem, że masz komputer stacjonarny, a nie laptopa. Jeśli tak, to oczywiście nie masz co myśleć o przywracaniu systemu, jeśli sam wcześniej - a podejrzewam że tak jest - go nie zrobiłeś.

Czy próbowałeś powtórnie uruchomić program Partition Manager z płytki, z której rozpocząłeś proces. Być może da się nim dokończyć operację zmiany rozmiarów partycji. Spróbuj…

Raczej mało prawdopodobne. Takie operacje można ponaprawiać, ale wiąże się to oczywiście z utratą danych. Najlepiej - do przywrócenia dysku do stanu używalności, jeśli sposób jeden nic nie da - użyć narzędzia producenta - w tym wypadku Seagate’a - do formatowania dysków i przygotowywania ich do pracy w systemie operacyjnym. Znajdziesz je na stronie Seagate.

No cóż - z tym ostatnim może być problem. Najlepiej, jeśli posiadasz, albo masz możliwość pożyczenia od kogoś jakiejkolwiek płytki boot’owalnej z systemem operacyjnym ładującym się z płyty - praktycznie są to wydania typu LiveCD. Swego czasu taką płytkę przygotował PCWK, ale i na tym forum możesz znaleźć dokładny turtorial dotyczący tworzenia systemu Windows Xp SP2 w formie płyty LiveCD oczywiście z dodatkowym oprogramowaniem. Wspomniany artykuł znajdziesz TUTAJ. Niestety ciężko powiedzieć czy tak uszkodzony dysk będzie widoczny dla systemu. Miejmy nadzieję, że tak…

Powodzenia

Dimatheus

Hej !!

Wystarczy wpisać w Google i gotowe - wyniki znajdziesz TUTAJ. Szczególnie polecam:

:arrow: Parted Magic,

:arrow: System Rescue CD,

:arrow: Ultimate Boot CD.

Niestety, wszystkie wydania są w angielskiej wersji językowej. Mam nadzieję, że połapiesz się w nich. Oczywiście, gdy zdecydujesz się na któreś z narzędzi, to po ściągnięciu wypal je jako obraz płyty - na przykład za pomocą bezpłatnego Alcohola 52%.

Co do narzędzia firmy Seagate, to niestety mój błąd - w obecnej chwili nie ma możliwości ściągnięcia narzędzia, które pomogłoby w rozwiązaniu problemu. Ewentualnie zostają jeszcze narzędzia do partycjonowania dysku, które uruchamiają się z płyt boot’owalnych. Znajdziesz je na vortalu TUTAJ.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

działa już ;D thanks za pomoc ten program producenta miałem na płytce PCF :smiley: dzięki wielkie

musialem co prawda reinstall win robic ale co tam :stuck_out_tongue: thanks

zamykajcie

Mam ten sam problem ale nie bardzo rozumiem z waszej rozmowy co zrobić.

1.Co to jest ta płytka PCF??

  1. Możecie podać linki do ściągnięcia dla tych programów niżej w .iso??

Witaj !!

To skrót od PC Format - takie czasopismo komputerowe, do którego na płytach CD bądź DVD dodawane są programy.

W całym poście podawałem kilka linków. Może więc przypomnienie kilku możliwości:

:arrow: Można posłużyć się płytami tylu Live CD z odpowiednimi programami narzędziowymi. Odnośniki do nich znajdziesz w tym linku. W poście wskazałem też kilka, które polecam:

:idea: Parted Magic - TUTAJ,

:idea: System Rescue CD - TUTAJ,

:idea: Ultimate Boot CD - TUTAJ ISO lub TUTAJ EXE- tworzenie wspomnianej płyty krok po kroku opisałem TUTAJ.

:arrow: Możliwe jest użycie również narzędzi do partycjonowania dysków, które dostępne są na Vortalu. Znajdziesz je TUTAJ i są to:

:idea: GParted,

:idea: Partition Logic,

:idea: Partition Resizer.

I ostatnia sprawa - do naprawienia systemu możesz też użyć odpowiedniego narzędzia producenta, dedykowanego dla danych dysków. Podaj więc producenta i model Twojego HD.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

W programie Paragon Partition Manager( w tym programie próbowałem powiększyć dysk C) wybrałem opcję create a boottable Recovery CD i stworzyłem Recovery Media Type (floppy disc) po jej włożeniu wyskakuje komunikat “non-system disc”. Dodam jeszcze ze dysk sformatowałem u kumpla. Proszę o jak najszybszą pomoc.

Model: samsung SV4002H ATA 40gb

Hej !!

Nie do końca rozumiem, o co Ci chodzi. Może więc na początek opiszesz krok po kroku, co robiłeś, jak wygląda problem i czy próbowałeś już jakiś środków naprawczych. Jakich ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Właściwie to u mnie to zrobiłem i nie miałem większych problemów.

Mój brat też musiał sobie powiększyć C. Robiłem to co u siebie, ale przy “wyciąganiu” wolnego miejsca z D(proces odbył się po restercie przez program i przed startem windowsa) wszystko było dobrze do pewnego momentu, gdy nie wiadomo czemu pokazał się komunikat, że proces został przerwany i żeby nacisnąć dowolny klawisz.

Po restercie pokazywał się komunikat:

INTERRUPED OPERATION: Insert the Recovery CD or other Recovery Media and reboot your PC.

Próbowałem temu jakos zaradzić. Ale nie znalazłem lepszego sposobu jak sformatować jego dysk u mnie. Nic to nie dało. Nawet wzięłem do niego mój stary dysk(bez windowsa) i pokazuje się wciąż ten sam komunikat.

Utworzyłem też dysk ratunkowy na dyskietce i po jej włożeniu pokazuje się “Non-system disc” albo boot lub drive dokładnie nie pamiętam.

Brat zamówił już sobie nowy dysk i nie wiem czy nie będzie tak samo jak z moim.

Czy możliwe, że uszkodziło się coś oprócz dysku??

I czy te uszkodzenia nie przejdą na nowy dysk??

Witaj !!

Ostatnio nie za często bywam na forum, gdyż tonę w robocie twórczej… :slight_smile: Ale teraz jestem, więc kilka uwag…

:arrow: Formatowałeś wszystkie partycje dysku czy tylko partycję systemową ??

:arrow: Gdy podłączysz dysk do swojego komputera, to jak jest on wykrywany w Windows’ie ??

:arrow: Czy w BIOS’ie poprawnie ustawiona jest sekwencja boot’owania systemu - czyli że najpierw CD (lub DVD), dyskietka FDD, a dopiero później dysk twardy ?? Wydaje mi się, że chyba nie, skoro nie widzi systemu na dysku ratunkowym. Sprawdź to.

Raczej mało prawdopodobne, że dysk jest uszkodzony, a co dopiero pozostałe podzespoły, a już tym bardziej w przypadku ich partycjonowania. Tak więc nie martw się, uszkodzenia nie przejdą na nowy dysk.

:arrow: Czy dysk po podłączeniu wydaje prawidłowe odgłosy czy jego praca się zmieniła ??

:arrow: Prosiłem Cię też o podanie producenta i modelu dysku twardego - uzupełnij dane… :wink:

Z pozdrowieniami

Dimatheus

To uzupełniam;D :

  1. Sformatowałem wszystkie partycje. Dysk jest normalnie wykrywany jako dysk bez systemu.

  2. W BIOS’ie jest ustawione : dyskietka, płyta, inne.

  3. Dysk pracuje jak wcześniej. Samsung SV4002H ATA 40gb. BIOS: v02.61, 1985-2006, American Megatrends.

Mam jeszcze jedną informację. Zainstalowałem Windows’a u siebie na jego nowym dysku i wciąż jest to samo.

Witaj !!

Czyli dysk praktycznie normalnie działa. A czy na Twoim kompie da się postawić na nim system ??

Rozumiem, że takie ustawienia są też obecne na komputerze, na którym mamy problem.

Czyli na Twoim kompie dysk normalnie jest widoczny, da się na nim zainstalować Windows’a, a na drugim kompie jest z nim problem ?? Jeśli tak, to zrobimy kilka kolejnych kroków:

:arrow: przywróć domyślne ustawienia BIOS’a

:arrow: pozmieniaj koble, którymi podłączasz dysk do płyty głównej,

:arrow: posprawdzaj poprawność ustawienia zworek w dyskach i napędach. Pamiętaj, że tylko jeden dysk może być na danym kanale ustawiony jako master ,

:arrow: spróbuj dysk podłączyć najpierw do jednego kanału, później do drugiego. Dla potrzeb sprawdzenia najlepiej odepnij napędy optyczne (CD lub DVD).

Daj znać o rezultatach zabiegów…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Wielkie dzięki za pomoc. Problem jest juz rozwiązany. Kolega włożył CD z driverami do płyty głównej i wszystko poszło. Teraz komp pracuje jak wcześniej. Jeszcze raz dzięki.