Przerwy w dostępie do sieci - zepsuty router d-link?

Mam stary router z 2006 z firmy D-link (model DI-524). Kupiłem go używany od gościa ze sklepu (znajomy). Wszystko niby hula ale czasem połączenie zostaje zerwane na ok. 2 godziny. Czasem naprawia się samo. Pomaga też (choć nie zawsze) wyciągnięcie zasilacza z routera z listy i ponowne go włożenie do niej. Wtedy router znów łyka IP (stałe mam) i internet działa. Dziwne.

W domu mam PC i Lapka. Router jest podłączony do kompa (PC), a kabelek z internetu do routera. Lapek zaś łączy się z siecią bezprzewodowo dzięki temu. Podłączając PC do sieci w sposób tradycyjny (kablem z internetu a nie poprzez router) problemu nie ma a więc wina pewnie leży po stronie routera. Mam rację? Czemu znika mi internet co kilka dni na ok. 2 godziny?

Zrób aktualizacje softu routera.

Gothicman24 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli to na pewno nie jest wina komputera, dostawcy internetu to rzeczywiście router może się zawieszać. Odcięcie mu prądu resetuje go i router wraca do normy. Czasem po prostu tak jest, że się zawiesza router. Spróbuj zmiany softu jak wspomniał jasieczek.

Sprawdził bym jeszcze na innym zasilaczu. Często bywa że “puchną” i zdarzają się podobne przypadki, zwykle wymiana na nowy pomaga.