Przerwy w dostępie do sieci - zepsuty router d-link?

(Gothicman24) #1

Mam stary router z 2006 z firmy D-link (model DI-524). Kupiłem go używany od gościa ze sklepu (znajomy). Wszystko niby hula ale czasem połączenie zostaje zerwane na ok. 2 godziny. Czasem naprawia się samo. Pomaga też (choć nie zawsze) wyciągnięcie zasilacza z routera z listy i ponowne go włożenie do niej. Wtedy router znów łyka IP (stałe mam) i internet działa. Dziwne.

W domu mam PC i Lapka. Router jest podłączony do kompa (PC), a kabelek z internetu do routera. Lapek zaś łączy się z siecią bezprzewodowo dzięki temu. Podłączając PC do sieci w sposób tradycyjny (kablem z internetu a nie poprzez router) problemu nie ma a więc wina pewnie leży po stronie routera. Mam rację? Czemu znika mi internet co kilka dni na ok. 2 godziny?

(Bowjan) #2

Zrób aktualizacje softu routera.

(Agatonster) #3

Gothicman24 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(dark__jedi) #4

Jeśli to na pewno nie jest wina komputera, dostawcy internetu to rzeczywiście router może się zawieszać. Odcięcie mu prądu resetuje go i router wraca do normy. Czasem po prostu tak jest, że się zawiesza router. Spróbuj zmiany softu jak wspomniał jasieczek.

(jas_fasola) #5

Sprawdził bym jeszcze na innym zasilaczu. Często bywa że "puchną" i zdarzają się podobne przypadki, zwykle wymiana na nowy pomaga.