Przerywa net

Witam, przy ściąganiu pliku z netu przerywa mi radiówka. Co może być tym spowodowane? Zaczęło się tak jak zrobiłem formata, bo przed wszystko bd działało.

Równie dobrze nie musi mieć to nic wspólnego z formatem. Po prostu takie są często łącza radiowe, że mają problemy z utrzymaniem mocnego sygnału.

Wystarczy że spojrzysz na zasięg a będziesz wiedział czy łącze jest stabilnie.

Nie mogę sprawdzić zasięgu, bo jestem w lanie.

To w końcu jak masz podłączony net Radiowo (skrętką) czy lanem (ethernetowym kablem)??

Radiowo, u mojego sąsiada jest podłączona antena ap, i switch i dalej po kolejnych sąsiadach jest puszczona skrętka.

Patryk146 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Skoro to jest puszczone na pare osób to na pewno jest mocna antena i ładnie wycelowane, ja mam u siebie nadajnik drugi na WDS i mam 19Dbi(yaga) i wycelowana dokładnie.

Więc to raczej nie sygnał, zapytaj się u admina ew. może ten gość u któego stoi nadajnik w miarę jest poinformowany.

Może konfigurujecie sieć a Ty tego nie zrobiłeś i masz dlatego marne transfery.

@PaPuX-skrętka to rj-45, nie h-155

A antenowy bezpośredni to h-155(kabel) rp-sma(wtyczka) sześciokąt bodajże, złoty kolor.

A czy tylko tobie nie chodzi czy pozostałym też??

Może być tak, że w pobliżu jest jeszcze jedna sieć bezprzewodowa, która pracuje na tej samej częstotliwości i nawzajem się zakłócają.

Popytaj sąsiadów jak sprawa ma się u nich.