Przerywający internet

Witam, mam internet za pomocą routera tp-link i odbiornika wifi edimax. Od początku internet mi przerywa, tzn. jest i tak gdzieś co 30 sekund znika na około 3 sekundy i znowu jest. Jest to dość uciążliwe np. przy graniu w gry sieciowe (wszyscy nagle stają i po chwili przeskakują trochę dalej i znowu jest normalnie). W laptopie jest dokładnie to samo :frowning: co może być tego przyczyną ? Internet mam na hasło wpa-psk ale próbowałem je wyłączyć i dalej jest to samo :frowning:

Może zresetuj router. Jak miałem podobny problem i to pomogło. Gdzie masz internet (w jakiej sieci)? Może robią akurat jakieś remonty.

Pozdrawiam :slight_smile:

Router resetowałem już setki razy, internet mam z sieci która jest tylko w moim mieście chyba (kluczbork), wątpie żeby robili jakieś remonty bo znam innych co mają tego samego neta co ja i oni tak nie mają.

Przyczyny upatrywałbym w niekontaktujących kablach. Może wtyczka jest gdzieś źle zrobiona, kabel naderwany albo coś w tym stylu. Jaki jest status routera w momencie, gdy net nie działa?

nic się nie dzieje cały czas wszystko jest tak samo, niekiedy zasięg mi spada z dobrego na średni ale to chyba nie przez to :confused: