Przerywajacy skype

Czesc,

Znajomi z Polski maja problem ze skypem.

Maja go na laptopie i na stacjonarce. Problem wystepuje glownie na laptopie z Vista.

Gdy np. zrobia test audio tzn zadzwonia zeby np. sprawdzic czy mikro dziala albo zadzwonia do znajomych albo znajomi od nich to tak mocno przerywa, piszczy, charczy itp. Probowali de i instalacji od nowa ale nic. Nigdy im to sie nie zdarzało (wiem bo juz im kiedys robilem przy komputerze gdy mulil) zawsze bylo “git majonez”. Zebym mial kompa w rekach to bym zrobil bo co innego praca na kompie a na odleglosc ale moze wam to sie kiedys przydarzylo albo cos.

Lacze maja TP, 512 chyba czy 1 Mb/s cos w tym stylu. Maja liveboxa. Stacjonarny podlaczony kablem, a laptop przez wi-fi. Mowilem zeby podlaczyli ethernetem laptopa i zobaczyli czy to samo ale to starsi ludzie nie za bardzo sie znaja na tym.

Dzieki

Być może problem leży w samym Skypie, ewentualnie ich łączu, ponieważ wczoraj dzwoniłem do Polski i też strasznie rwało dźwięk, kamerka nawet nie klatkowała tylko obraz zmieniał się co ok. 20 sekund, a zawsze działa w miarę płynnie.

Zawsze możesz naprawić kompa zdalnie, np. przez TeamViewer :slight_smile:

Pozdrawiam!

No tak, nie pomyslalem ; D

A moze wina serwerow skype? Czy jak sie dzwoni to nie przez serwery skype?

No właśnie o serwery i ogólnie infrastrukturę Skype mi chodziło :slight_smile:

Pozdrawiam!

Nie tylko wina serwery skype. Niestety problem jest od stronie TP i internet neostradzie może strasznie muli, jasne powiększają ping.

Tak się stało ze TP robiła błąd. Bo kompletnie nie przygotowane techniczne przepustowość ilośći dslam na 10, 20 mb.

Ale czemu gadam z nim normalnie jak na stacjonarnym a nie moge jak na lapku jest?

Mozliwe zeby do roznych serwerow skypa podlaczeni byli? Laptop do innego a stacjnonarny d oinnego

Zaczął bym od wyciszenia mikrofonu na odtwarzaniu i wtedy próba.

ewentulanie update sterów do karty dźwiękowej, albo sprawdzenie mikrofonu.