Przerywane łącze. (neostrada)

Z niewiadomych przyczyn, w różnych momentach rozłączany jest u mnie internet. W momentach tj. bufforowanie się filmu, włączenie jakiejś gierki sieciowej i normalnej. Nie powiem, ale to jest denerwujące. Mam internet z neostrady 1mb.

Jeśli chodzi o modem, to jest model ZTE ZXDSL 852. Za pomoc z góry dziękuję.

Kiepskie parametry połączenia (daleko do centrali).Sprawdź parametry Otwórz aplikację modemu, naciśnij równocześnie lewy ALT+Z.Wybierasz linia jeśli margines szumu wynosi ponad 10 ,a tłumienie mniej niż 50.To jest coś nie tak z połączeniami lub centralą ,i zgłaszasz to.Chociaż u mnie margines szumu wynosi ponad 30 ,to nie mogę mieć 2mb/s .Bo kiepskie łącza ,i za daleko jestem od centrali.Np u ciebie zrywa połączenia ,a u mnie wieczorem nie można korzystać normalnie z komputera .Technik stwierdził ze marketingowcy oszaleli jak chciałem 6mb/s.Proponowali za wysokie prędkości i pada infrastruktura.Jeśli ten problem masz od nie dawna .Witaj w klubie sfrustrowanych abonentów

margines szumu 11.50 - 18

tłumienie 25 - 20

Możliwe że jest to spowodowane daleką odległością od centrali ponieważ mieszka 10 km od miasta na wsi wiec to może być główną przyczyną.

Ale najbardziej ciekawi mnie to, że wcześniej takich problemów nie miałem, po jakiś 7-8 miesiącach urzytkowania zaczęło mi się tak robić.

dzwoń i zgłoś usterkę bo margines masz za niski przynajmniej te 30dB powinno być tłumienie masz ok u nas chlopaki mają przy takim ok 17/19Mb/s to nie masz tak daleko do centrali jakiś kilometr na oko.To że mieszkasz na wsi nie znaczy że masz gorzej nawet przeciwnie mniejsze obciążenia i kable pewnie też nie takie stare