Przerywanie gier po zmianie karty graficznej

Cześć,jakoś niedawno zmieniłem kartę graficzną z AMD Radeon HD 6800 series na ATI HD 4800… tak, wiem co uczyniłem, ale ta pierwsza się spaliła a na inną mnie w tym momencie nie stać.Problem polega na tym,że gdy gram w gry ( czy to League of Legends,Mafia II a nawet FIFA ),w różnych momentach ekran zatrzymuje się na 10 sekund, po czym monitor się tak jakby ‘‘odświeża’’ ( kojarzy ktoś jak się ma na pulpicie rozdzielczość 1920x1080 a w grze 1600x900 ? To u mnie coś takigo się dzieje,tylko ja wszędzie mam właśnie rozdzielczość 1920x1080), i w FIFIE,czy w LoL’u po tych 10 sekundach i po ‘‘odświeżeniu’’ gra wraca do normalnego stanu,lecz w innych jak Mafia,Sleeping Dogs itd., gra się automatycznie wyłącza.Co mam zrobić aby to naprawić,bo z takimi ‘‘wpadkami’’ nie da się po prostu normalnie grać.

 

 

Aaa zapomniałbym,teraz wszedłem sobie w ustawienia rozdzielczości potem ustawienia zaawansowane,potem monitor i zmieniłem częstotliwośćodświeżania z 59hz na 60.Czy to coś pomoże,chyba,że trzeba coś zupełnie innego.W tych trybach które tam są,mam ustawione 1920x1080,59hz,32 bit color.Ja w ty momencie zmieniłem na 60hz.Czy te bit colory też zmienić czy zostawić na 32 ?

Czy sterowniki po poprzedniej karcie odinstalowałeś i usunąłeś pozostałości?

 

Napisz markę i model zasilacza. 

Tak pousuwałem wszytko za pomocą programu którego nazwy nie pamiętam,usunąłem również pliki AMD z dysku C i zaczałem instalować na nowo.

 

Zasilacz to MUSTIFF 500 Model 500SX

 

Mam jeszcze pytanie co do karty graficznej,napisane mam,że dostepna pamięć to 2800 gb,dedykowana to 1gb, a pamięc systemowa to 1700 gb. Czy tu jest wszystko w porządku ?

Zasilacz to jakiś szmelc,który jest kiepskiej jakości.Nadaje się tylko do wymiany na markowy.

Co do pamięci karty graficznej to jest w porządku.

Zasilacz to kasztan, do wymiany.

 

Karta może być już wadliwa. Seria HD 48XX  tak miała.

 

Problem może powodować też sam zasilacz, gdyż:

 

Czym się różni ten zasilacz od tych ‘‘markowych’’ ? Poza tym jak karta może być wadliwa,jak kupiłem nieużywaną.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Do poczytania. 

Ok,czyli mam sprawdzić jaką temperaturę ma karta graficzna przed tym jak to się dzieje,jeżeli tu będzie wszystko ok to odinstalować i zainstalować na nowo sterowniki,a jeżeli to nie pomoże,to pomyślałem sobie,czy dało by coś gdybym zmienił monitor na mniejszy z tego 1920x1080 na 1240x1080 ?

Nie ma monitora o takiej rozdzielczości. Zmiana monitora nie pomoże. 

http://i.imgur.com/eDz1rTK.gif