Przerywanie Internetu mimo znakomitego sygnału

Mój laptop przerywał połącznie z Internetem. Myślałem, że chodzi o zbyt słaby sygnał od routera. (siła słaba/dostateczna). Kupiłem więc TP-Linka i zrobiłem most tj. Access Point Client. Siła sygnału jest teraz znakomita, ale Internet dalej przerywa.

Co ciekawe, zauważyłem, że jak łączy się z siecią to pokazuje mi siłę sygnału z routera (słaba) i czasem nie może się połączyć. Dopiero jak uda mu się połączyć pokazuje siłę sygnału z AP (znakomita). Wygląda to tak, jakby łączył się z routerem, a dopiero potem przeskakiwał na AP. Tylko czemu w takim razie ciągle przerywa połączenie? Sterowniki najnowsze. Mam Windows 7 Home Premium 64 bit. Co ciekawe, na innym lapku nie ma tego problemu i internet śmiga (Vista)

zmień kanałw tp

Jaki masz laptop? Na moim jest podobny problem kiedy jednocześnie chodzi Wi-Fi i bluetooth… Nie wiem o co chodzi, ale tak jest.

Toshiba Sattelite A500-1EE

ja bym spróbował zmienić w routerze kanał na jakim nadaje on sygnał, sprawdź i daj znać czy pomogło :slight_smile:

Zmieniłem na 11 Mbps, kanały też, ale nic nie pomaga. Wszystko działa ok tylko w odległości 2 metrów od AP Clienta. W odległości ok. 5 m, siła sygnału jest dalej znakomita, ale często zrywa łączność z Internetem. Wątpię żeby 3 metry robiły aż taką różnicę, tym bardziej, że siła sygnału jest znakomita. Bluetooth wyłączony więc to nie on zakłóca.

Co konkretnie rozumiesz przez zrywa łączność z internetem ? jakie są tego objawy ?

pozdrawiam

Ściągnij program NetStumbler i zobacz, które kanały są wolne. Najlepiej żeby dookoła danego kanału było jak najwięcej wolnej przestrzeni, tzn. np. jak masz wolne kanały 3, 4, 5, to ustawiasz kanał 4.

Jak korzystać z tego programu? U mnie po włączeniu mruga na dole “Adapter not present”, a w ustawieniach nie widzę niczego ciekawego.

Strony przestają się ładować, a w “Centrum sieci i udostępniania” jest napisane: “Łączność ograniczona”. Siła sygnału jest znakomita, po kilku próbach łączy się ponownie.

Co więcej, kiedy zrywa połączenie całkiem, tj. kiedy nie ma już w ogóle łączności to siła sygnału jest pokazywana taka jaka jest z Routerem (słaba), natomiast dopiero jak się połączy przeskakuje na most (znakomita)