Przerywanie połączenia internetowego co ok.2min

Witam mam problem. Wczoraj zainstalowałem sobie aktualizacje (firmware 3.13.13 v1) dla mojego routera TL-WR1043ND(biały).

Wszystko przebiegło bez problemu, dzisiaj rano także korzystałem z internetu (radiówka 4MB , PC) i wszystko było w porządku. 

Dzisiaj po godz.16.00 mój internet lub coś innego, nie znam przyczyny, zaczął przerywać moje połączenie internetowe co ok. 2min, i tak non-stop. Podczas rozmów skype/grach/przeglądania stron tracę połączenie i wyrzuca mnie a w przypadku stron muszę robić refresh. Proszę o pomoc, ponieważ jest to strasznie wkurzające. Czytałem coś też o jakimś  PL Gargoyle , poprawia router czy coś.

 

Druga sprawa jest taka że posiadam oprócz mojego komputera PC:

  • 2x Telewizor Sony z WIFI

  • 1x Lodówkę z WIFI

  • 4x Telefony z WIFI

  • 1x Laptop z WIFI

 

Potrzebuje sposobu na ograniczenie prędkości internetu dla tego wszystkiego. Wszystko musi być podłączone do sieci ponieważ wtedy trują mi że nie mają internetu i muszę go włączyć,więc gdy ogarnicze będę mówił że “taki mamy internet”  Użytkuje z internetu w godzinach wieczornych i jak ktoś sobie włączy serial przez wifi na tv to mnie szlak trafia.

Pozdrawiam, Kevin60.

Na tym routerze nie będziesz mógł zarządzać przepustowością per port / urządzenie (przynajmniej takim jak dostarcza producent), poszukaj czegoś z zarządzaniem pasmem.