Przerywany lub nawet brak sygnału sieciowego

sprzedaj go i się nie męcz też miałem tego parcha i były podobne problemy . Firma Linksys odkąd połączyła się z Cisco zeszła na psy , kup sobie liweboxa na allegro ludzie na nie psioczą ale działają bezproblemowo. Ja zmieniałem routery 5 razy i dopiero na liveboxie chodzi wszystko jak powinno.

koszt zakupu około 100 zł

Może to problem z serwerami dns raz działającymi a raz nie.

Router też może być przyczyną np gdy na jednym z kompów pobierasz torrenty a router ma stary soft i nie radzi sobie z dużą ilością połączeń tworzonych przy ściąganiu torrentów.

W takim przypadku zaktualizowanie softu w routerze może pomóc.

Ewentualnie jeśli masz kupić nowy router to polecam Netgear WGR614 v9 - sam go obecnie używam i chodzi jak złoto (wcześniej miałem WGR614 v6 ale się nie wyrabiał).

Masz zabezpieczenia MAC ? Tzn. czy twój usługodawaca ma zabezpieczenia MAC ?

Nie widzę związku z tematem, jak są ograniczenia dostępu MAC to dany MAC jest albo dopuszczony na stałe albo nie ma dostępu w ogóle.

A ja widzę związek. Jeżeli ona nie ma zabezpieczeń MAC, to może wtedy wywalić router za okno i kupić 2 x cross kabel i rozgałęznik RJ45. W ten sposób, nie będzie po blokowanych portów oraz innych znanych problemów z routerami.

W życiu, zapomnij o tym, to nie zadziała.

Działa, ale tylko na jednym kompie, na drugim nie będziemy mogli używać neta wtedy. Plus tego jest taki, że nie musimy przepinać kabli, an inwestować w router.

Zmień DNS-y np. na te:

8.8.8.8

8.8.4.4

A co do kupna Livebox-a na Allegro, od kiedy to Livebox jest własnością użytkownika Neostrady ??

No dokładnie tak, tylko że koleżanka chce chyba mieć możliwość korzystania z neta na obu komputerach naraz.

Przecież koleżanka wyraźnie ci napisała że tam jest inna niepasująca wtyczka.

Co do routera który proponowałem wyżej to jest to zwykły router (nie adsl) więc jeśli w UPC net idzie po łączach adsl (wydaje mi się że tak) to musisz mieć router adsl lub zwykły router i odpowiedni modem adsl.

Nie był nie jest i nie będzie . Ale sprzedają i to w hurcie np gostek ma 3 sztuki ( chłopaki z tepsy też chcą zarobić ) :smiley: .

misuszatek , zgłaszać nie musisz bo rozdzielasz neta już po swojej stronie w routerze ale UPC pewno blokuje niezarejestrowane MAC kart sieciowych (robi tak zdecydowana większość dostawców) więc pewno zmieniając router (lub modem jeśli masz modem przed routerem) będziesz musiał do nich zadzwonić aby dopuścili do sieci nowy MAC.

Czego to pytanie dotyczy :?:

Bo jeśli tego mojego stwierdzenia:

to da to tyle że ustawią u siebie że twój nowy ruter będzie miał dostęp do neta bo inaczej nie będzie miał dostępu a co za tym idzie nie będą go miały także wszystkie kompy które do niego podłączysz.