Przesiadać się na Vistę?

(klopas) #1

Mam pytanie, czy powinienem się przesiąść na Vistę??

Czy nie ma żadnych problemów z SP1? i czy GG działa dobrze (nie mówcie o przesiadce na aqq bo ja gg nie używam)

nie zależy mi na DX10 tylko o szybkim włączaniu systemu i żeby szybko chodził

Sprzęt w podpisie. Mam zamiar przesiąść się z XP pro sp2 na viste x64 ultimate.

EDIT:

Czy sterowniki dla visty są gorsze od tych na xp? (chodzi o kartę graficzną)

EDIT2:

aha i czy na viste trzeba AMD Dual Core Optimizer??

i czy na viste x64 pasują stery od x86?

(Sidhmor) #2

Znowu mi ktoś powie że jestem zaślepiony Vistą, ale moje przekonanie o jej wyższości nad XP wynika z doświadczenia... Vista nie jest idealna, ale XP nie jest wcale lepszy, a jego już raczej nie poprawi nikt. Polecam Viste z całą odpowiedzialnością, a co do gg to nic Ci nie powiem bo używam aqq, ale znajomym działa

(PaPuX) #3

Nie

Są i to poważne, czasami kończy się reinstalką systemu. Problem często poruszany ostatnio w sieci.

Nie GG nie działa dobrze i nigdy nie działało, (za to AQQ bardzo dobrze) :lol:

O szybkim włączaniu zapomnij. Vista uruchamia się przynajmniej 20% wolniej od XP

Tak są wolniejsze i póki co jeszcze niedopracowane, nie wszystkie działają poprawnie i wystarczająco szybko aby obsłużyć sprzęt na pełnej jego mocy.

Niby nie ale zawsze mogą wystąpić problemy.

Nie

(Mattatg) #4

Jak najbardziej

Żadnych problemów nie ma (jednak oficjalnie jeszcze go nie ma)

żadnych problemów - działa w 100%

SP1 chodzi tak jak xp :Djednak włącza się trochę dłużej, natomiast wyłącza tak samo jak XP

Jest ich mniej w związku z czym z jakimś starym sprzętem mogą być problemy. Wszystko co obecnie wchodzi na rynek jest pod Viste

Nie, ale polecam wersję 32 bitową gdyż jest na nia znaczniej więcej programów

(xomo_pl) #5

:o :o :o :o :o

Vista się włącza bardzo szybko, o wiele szybciej od Win Xp. TYlko po instrlacji norton IS08 system ładował się 10minut.

Widać że nie testowałeś visty albo testowałeś viste z ryneczku- pirata za kilka dych który był pełny virów i szkodników.

Na róznych forach, wiele razy widziałem posty o długo ładującej się Viscie a pod nim na pytanie innego usera czy Windows lgalny odp że piarat.

Do autora tematu:

z twoim sprzętem to już dawno powinieneś na viscie siedzieć..... twój pc się poprostu marnuje na Xp......

Co do X64 to ze sterami nie jest żle jednak brakuje Flasha 64bit a 32 nie chodzi.....

Osobiście brał bym 32bit.....

pytanie: p[o co ci Ultimate? dop czego używasz pc? jesteś biaznesmanem że musisz mieć szyfrowanie dysku?

dla video tapet chcesz kupować viste ultimate- Dremesceene można łatwo zainstalować na innych edycjach Visty, ja bym ci polecił Home Premium gdyż ma wszystko co potrzebuje domowy user.

(klopas) #6

myślałem że vista ulti... staniała... a tu 500zł za ultimate a za home premium 250zł...

biorę viste home premium x86 :wink:

(Mattatg) #7

o coś mnie oskarżasz ?? Mam w pełni legalny system i powiem szczerze włącza się dłużej niż xp o jakieś 5-8 sek

(Kubakuderski) #8

dobry wybór ;0

(klopas) #9

dziwne bo jak miałem celerona to vista się włączała coraz szybciej... ale wtedy miałem tą viste na test i tylko 30dni...

(Rafal 95) #10

Mam viste i nie żałuje uruchamia mi się szybciej niż xp vista to ładny system i wygodny mogę ci polecić Home Premium Mam pytanie do PaPuX , czemu chcesz go odciągnąć od nowego systemu windows

(system) #11

Gry 2x Wolniej chodzą np. Empire Earth III :confused:

(Mati90 3) #12

bo na to trzeba dużooo ramu

(~~Freedom~~) #13

Polecam Vistę (najlepiej home premium, ultimate do domu jest niepotrzebne).

Bo jak to ktoś kiedyś ujął "po co inwestować w stare jak można w nowe i rozwijające się" (czy jakoś tak :D)

(PaPuX) #14

Nie odciągam, miałem ten system na kompie z core duo 2.6 i 4GB ram i moje odpowiedzi są formułowane na własnym doświadczeniu.

Niech się chłopak sam przekona i niech instaluje to najlepsze rozwiązanie. "Człowiek uczy się na błędach"

Tranzystor nigdy nie zastąpi jakością lampy. Nowe nie znaczy lepsze

(klopas) #15

dobra teraz inne pytanie... jakie programy muszę mieć na vistę?

i co byście woleli

vista x86 ultimate z ameryki czy vista x86 home premium z polski?

i czy można by było zmienić jakoś język w ulti ?

(Mattatg) #16

po co Ci ultimate ??

takie jak na XP :smiley:

(Kubakuderski) #17

zależy Ci na cenie to hp...jak nie to ulti i w ultimate extras masz język pl do zassania

(xomo_pl) #18

ja bym wolał ultimate z USA gdyż jest po angielsku i ma speechrecognition (rozpoznawanie mowy) czego w vista pl nie ma (w ultimate pl jak wgrasz angielski pakiet językowy to można korzystać)

sprawdz ceny visty w pl i w usa , jeśli w usa taniej (a na 95%tak własnie będzie) to kup w USA tylko pamiętaj że kupując home premium w usa lub inną edycje visty (oprócz ultimate) nie massz możliwości spolszczenia systemu- swoją drogą niewielka strata gdyż wersja pl jest beznadziejnie przetłumaczona no i niema speechrecognition.....

(Mattatg) #19

Beznadziejnego powinieneś dodać .... To tylko bajer, którym można się pobawić.

(xomo_pl) #20

beznadziejne. nie beznadziejne ale w pl nie ma.....a płacić za to trzeba.......

mogli zrobić tak żeby do pc można było po angielsku gadać nawet w wersji pl.