Przesiadać się na Vistę?

Mam pytanie, czy powinienem się przesiąść na Vistę??

Czy nie ma żadnych problemów z SP1? i czy GG działa dobrze (nie mówcie o przesiadce na aqq bo ja gg nie używam)

nie zależy mi na DX10 tylko o szybkim włączaniu systemu i żeby szybko chodził

Sprzęt w podpisie. Mam zamiar przesiąść się z XP pro sp2 na viste x64 ultimate.

EDIT:

Czy sterowniki dla visty są gorsze od tych na xp? (chodzi o kartę graficzną)

EDIT2:

aha i czy na viste trzeba AMD Dual Core Optimizer??

i czy na viste x64 pasują stery od x86?

Znowu mi ktoś powie że jestem zaślepiony Vistą, ale moje przekonanie o jej wyższości nad XP wynika z doświadczenia… Vista nie jest idealna, ale XP nie jest wcale lepszy, a jego już raczej nie poprawi nikt. Polecam Viste z całą odpowiedzialnością, a co do gg to nic Ci nie powiem bo używam aqq, ale znajomym działa

Nie

Są i to poważne, czasami kończy się reinstalką systemu. Problem często poruszany ostatnio w sieci.

Nie GG nie działa dobrze i nigdy nie działało, (za to AQQ bardzo dobrze) :lol:

O szybkim włączaniu zapomnij. Vista uruchamia się przynajmniej 20% wolniej od XP

Tak są wolniejsze i póki co jeszcze niedopracowane, nie wszystkie działają poprawnie i wystarczająco szybko aby obsłużyć sprzęt na pełnej jego mocy.

Niby nie ale zawsze mogą wystąpić problemy.

Nie

Jak najbardziej

Żadnych problemów nie ma (jednak oficjalnie jeszcze go nie ma)

żadnych problemów - działa w 100%

SP1 chodzi tak jak xp :Djednak włącza się trochę dłużej, natomiast wyłącza tak samo jak XP

Jest ich mniej w związku z czym z jakimś starym sprzętem mogą być problemy. Wszystko co obecnie wchodzi na rynek jest pod Viste

Nie, ale polecam wersję 32 bitową gdyż jest na nia znaczniej więcej programów

:o :o :o :o :o

Vista się włącza bardzo szybko, o wiele szybciej od Win Xp. TYlko po instrlacji norton IS08 system ładował się 10minut.

Widać że nie testowałeś visty albo testowałeś viste z ryneczku- pirata za kilka dych który był pełny virów i szkodników.

Na róznych forach, wiele razy widziałem posty o długo ładującej się Viscie a pod nim na pytanie innego usera czy Windows lgalny odp że piarat.

Do autora tematu:

z twoim sprzętem to już dawno powinieneś na viscie siedzieć… twój pc się poprostu marnuje na Xp…

Co do X64 to ze sterami nie jest żle jednak brakuje Flasha 64bit a 32 nie chodzi…

Osobiście brał bym 32bit…

pytanie: p[o co ci Ultimate? dop czego używasz pc? jesteś biaznesmanem że musisz mieć szyfrowanie dysku?

dla video tapet chcesz kupować viste ultimate- Dremesceene można łatwo zainstalować na innych edycjach Visty, ja bym ci polecił Home Premium gdyż ma wszystko co potrzebuje domowy user.

myślałem że vista ulti… staniała… a tu 500zł za ultimate a za home premium 250zł…

biorę viste home premium x86 :wink:

o coś mnie oskarżasz ?? Mam w pełni legalny system i powiem szczerze włącza się dłużej niż xp o jakieś 5-8 sek

dobry wybór ;0

dziwne bo jak miałem celerona to vista się włączała coraz szybciej… ale wtedy miałem tą viste na test i tylko 30dni…

Mam viste i nie żałuje uruchamia mi się szybciej niż xp vista to ładny system i wygodny mogę ci polecić Home Premium Mam pytanie do PaPuX , czemu chcesz go odciągnąć od nowego systemu windows

Gry 2x Wolniej chodzą np. Empire Earth III :confused:

bo na to trzeba dużooo ramu

Polecam Vistę (najlepiej home premium, ultimate do domu jest niepotrzebne).

Bo jak to ktoś kiedyś ujął “po co inwestować w stare jak można w nowe i rozwijające się” (czy jakoś tak :D)

Nie odciągam, miałem ten system na kompie z core duo 2.6 i 4GB ram i moje odpowiedzi są formułowane na własnym doświadczeniu.

Niech się chłopak sam przekona i niech instaluje to najlepsze rozwiązanie. “Człowiek uczy się na błędach”

Tranzystor nigdy nie zastąpi jakością lampy. Nowe nie znaczy lepsze

dobra teraz inne pytanie… jakie programy muszę mieć na vistę?

i co byście woleli

vista x86 ultimate z ameryki czy vista x86 home premium z polski?

i czy można by było zmienić jakoś język w ulti ?

po co Ci ultimate ??

takie jak na XP :smiley:

zależy Ci na cenie to hp…jak nie to ulti i w ultimate extras masz język pl do zassania

ja bym wolał ultimate z USA gdyż jest po angielsku i ma speechrecognition (rozpoznawanie mowy) czego w vista pl nie ma (w ultimate pl jak wgrasz angielski pakiet językowy to można korzystać)

sprawdz ceny visty w pl i w usa , jeśli w usa taniej (a na 95%tak własnie będzie) to kup w USA tylko pamiętaj że kupując home premium w usa lub inną edycje visty (oprócz ultimate) nie massz możliwości spolszczenia systemu- swoją drogą niewielka strata gdyż wersja pl jest beznadziejnie przetłumaczona no i niema speechrecognition…

Beznadziejnego powinieneś dodać … To tylko bajer, którym można się pobawić.

beznadziejne. nie beznadziejne ale w pl nie ma…a płacić za to trzeba…

mogli zrobić tak żeby do pc można było po angielsku gadać nawet w wersji pl.