Przesiadać się na Vistę?

już jestem na ultimate eng ale z polskim MUI…

gdy wyłączam system pisze shutting down i loging off…

czemu ni pisze po polsku?

zmieniłbym to reshacker-em ale nie mogę zmieni tego pliku…

jaki wpis do rejestru pokazuje ścieżkę tego pliku ? (winlogon.exe chyba…)

Nie ma sensu! Po co komu instalować Windę dla półprzezroczystych okienek i innych bajerow? Przecież jak ktoś chce to moze zainstalować jakiś byle konfigurator nawet w Win ME,98 czy 2000 i mieć podobne efekty. A nie oszukumy się, to głównie ten “bajerancki” wygląda tak fascynuje ludzi Vistą. MS gubi isę już w tym swoim marketingowym podejściu :frowning:

jak to nie ma sensu skoro na viscie gry chodzą szybciej? (vista przydzieliła do grafy 700mb co daje razem 1gb… dobrze że nie brałem hd3850 512mb :wink: )

i w ogóle nie chodzi o same okienka tylko o to że xp nie będzie wspierany… a na vista mam windows update i inne…

PS. na XP musiałem robi formata co 3m-c bo system tak zwalniał… a na viście nie trzeba robic…

PS2. jak zrobic żebym mógł pisac c i kreską? wyłączyłem hotkeys w CCC i problem występuje nadal :-x

A mialem mojego starego Win ME przez 1,5 roku i nic się z nim nie działo poważnego. Sformatowałem tylko ze względu na “wypadek” przy pracy :slight_smile: I co? To też zoancza, że moj wysłużony ME jest lepszy od XP? :stuck_out_tongue:

z xp nic się nie dzieje tylko mocno zwalnia…

a vista przyspiesza :wink:

a żecy było ć to zmieniasz w hotkeys na np. alt+g i reset kompa

wyłączyłem hotkeys i dalej to samo więc wywaliłem CCC :wink:

heh można i tak…

pisze shutdowning itd dlatego że mui spolszcza tylko główny interfejs systemu, pominięciem własnie ekranu zamykania systemu.

A w czym ci przeszkadza że pisze po angielsku?

na forum było nie dawno jak zmienić polskiew tłumaczenie angielskiego welcome- zapraszamy na inny text, oto instrukcja:

  1. Musisz posiadać system Windows Vista w dowolnej edycji.

  2. Ściągamy Resource Hacker.

  3. Wchodzimy w %windir%/system32/pl-PL.

  4. Wpisujemy w polu szukania “winlogon”.

  5. Kopiujemy i wklejamy plik będący jedynym wynikiem.

  6. Kopię nazywamy winlogon.exe.mui.bak.

  7. Wchodzimy we Właściwości oryginalnego pliku.

  8. Wchodzimy w kartę Zabezpieczenia.

  9. Klikamy: Zaawansowane -> karta Właściciel -> Edytuj -> Zmień właściciela na: *nazwa Twojego profilu*

  10. OK -> OK -> OK (zamykamy przyciskiem OK kolejne okna).

  11. Ponownie wchodzimy we Właściwości i w kartę Zabezpieczenia.

  12. Klikamy Edytuj…

  13. Nazwa grupy lub użytkownika: Wybieramy Administratorzy i zaznaczamy niżej: Zezwalaj - Pełna kontrola

  14. Podobnie z grupą Użytkownicy.

  15. OK -> OK (zamykamy przyciskiem OK kolejne okna).

  16. Mamy już plik na własność. Teraz przejdź do jego edycji w Resource Hacker.

  17. W StringTable -> 63 -> 1045 znajdziesz “Zapraszamy!”, które Cię tak denerwuje.

  18. Zmień teksty w cudzysłowiach na to, czego sobie życzysz, na przykład na “Witaj”.

  19. Kliknij Compile Script.

  20. Wciśnij Ctrl+S (zapisanie pliku).

  21. Gotowe