Przesiadka na 7600GS z Geforce 4MX

Witam. Tak jak w temacie. Zamontowałem w swoim komputerze nową grafikę. Zainstalowałem nowe sterowniki (po wcześniejszym usunięciu poprzednich) i odpalam komputer. Wszystko chodzi dobrze… dopóki…nie odpalę jakieś aplikacji/gry 3d. Komputer zaczyna się “kaszanić” zacina się a nawet czasami przenosi monitor w tryb czuwania (gdy komputer sobie dalej działa). Np w BF2 już w samym menu zaczyna się jubel robić. W 3d marku nawet przez 3-5 sekund pokazuje test a potem klops i się zacina.

Tak pokrótce wygląda specyfikacja mojego komputera. Aktualnie proc jest 1833MHz.

Procesor : AMD Athlon XP 1700@2000 MHz

Płyta Główna : MSI K7N2 Delta-L

Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 4 MX/MX 440 Przesiadka na Geforce 7600GS In progress.

Pamięci : 256mb kingstone 400 DDR and 2x128 NoName 266 :frowning:

Dyski Twarde : Seagate 160 GB

Odtwarzacze CD : DVD-RW LG and CD-R Creative (odłączony)

Zasilacz : Modecom 300W (żaden Feel tylko przyzwoity Modecom ten z tych lepszych)

Temperatura trzyma się 80 stopni…

Jakieś sugestie ?

Temperatura czego?? Z resztą napewno jest za duża! !!

Zdecydowanie za duża temp. !!

Odkurz w srodku bude, wszysktie wiatraki, ewentualnie zamontuj jeszcze jakiś nawiew.

Np. Acutake 120

Może zbyt słaby zasilacz- W trybie 3D grafika dużo żre prądu i napięcie siada.

I oczywiście może być zbyt słaby przewiew powietrza w obudowie.

Jak gigabyte to temperatura nie jest taka zła… próg spowolnienia to dopiero 120 stopni więc luz. Tym bardziej że na gigabycie jak pamiętam jest pasywne chłodzenie… podłączyłeś do karty dodatkowe zasilanie?? Zwykły molex z tyłu karty (taki jak do hdd).

Lol masz pasywną kartę i żadnego chłodzenia dodatkowego? co za problem jest z podpięciem wiatraka normalnie pod zasilacz? ;]

Zasilacz jeżeli jest to model z serii mc to niby powinien wystarczyć ale tak na styk raczej ;]

Najlepiej odpal jeszcze everesta i z niego spisz temperatury oraz napięcia i podaj wszystko ;]

Karta by nie wstała gdybym nie podłączył, a te wyniki postaram się zaraz podać. (chwilowo jestem u brata.). Pewien serwisant mi powiedział że to zasilacz. Świadczyć może o tym wyłączanie się monitora. Szkoda że nikt nie jest chętny mi pożyczyć przed świętami do testu :cry:

NAPIĘCIA MIERZYMY MIERNIKIEM NIE EVERESTEM! :evil: :evil:

Tutaj macie wyniki z Everesta

Właściwości czujnika:

      Typ czujnika Winbond W83627HF (ISA 290h)

      Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

      Nazwa płyty głównej MSI K7N2 Series


    Temperatury:

      Płyta główna 44 °C (111 °F)

      Procesor 43 °C (109 °F)

      Procesor graficzny 74 °C (165 °F)

      Seagate ST3160812A 38 °C (100 °F)


    Wentylatory:

      Procesor 1731 RPM

      Obudowa 2789 RPM


    Wartości napięć:

      Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

      Aux 2.18 V

      +3.3 V 3.33 V

      +5 V 4.97 V

      +12 V 11.43 V

      -12 V -12.20 V

      -5 V -5.25 V

      +5 V podczas wstrzymania pracy 4.99 V

      VBAT baterii CMOS 2.69 V

      Debug Info F 79 C3 FF

      Debug Info T 44 43 09

      Debug Info V 62 88 D0 B9 BC 21 31 (01)

Zaraz zmontuje jakiś miernik. Dane są z wersji Home edition. Trochę już przestarzałej.

A z moich badań.(na tyle ile umiałem)

+3.3V - 3.38V

+5V - 5.08V

+12V - 11.78-79V

Na styk to dopiero przy GeForce 8800GT/GTS 512MB

I to pod obciążeniem :!:

Z twojego postu wynika że mój zasilacz powinien bez problemu uciągnąć ten sprzęt.

A obciążyć mam kartę graficzną czy procka?

Pierwszego zrobić nie mogę.

A przy drugim to nie ma jakiś szczególnych zmian napięcia. coś koło 0.02V - 0.04V

Procka, ram i grafe, najlepiej włącz na czas mierzenia 3D mark.

No tylko pragnąłbym zauważyć że napisane jest do góry że komputer się zawiesza przy aplikacjach 3d/grach 3d nawet takich dosyć prostych. Przez co nie jestem wstanie obciążyć karty graficznej.

A czego jest ta temperatura 80 stopni ??

zapodaj nawiew na karte i sprawdź czy będzie lepiej :roll:

:roll: Mówił już ze grafy. Na screenie też widac wysoką temp. grafy.

Temperatura nie ma tu za bardzo do gadania. Jest ona całkowicie normalna dla karty bez wentylatora. Komp się zawiesza nawet przy prostych grach 3d jak MTP Target ostatnio reklamowany na dobrychprogramach.

Mierzy się i pod obciążeniem i na pulpicie. Ponieważ na pulpicie może być na lini 12V np 11V a gdy właczymy 3Dmark wskoczy z 11V na 11,6V co jest dopuszczalne możemy miec wrażenie ze zasilacz jest dobry. Dlatego mierzymy i pod obciązeniem i na looozie.

ale niezaszkodzi dać jej wentyla, jakich próbowałeś sterów? masz wgranego directx-a? poprzednie stery czyściłeś driver cleanerem?