Przesiadka na Windows 7 64-bit - - Czy warto ?| kilka pytań

Posiadam wersje windows 7 32-bit no i myślałem aby zrobić “upgrade” do wersji 64 bit.

To tak pokrótce co mam za bebechy.

Procesor - Intel Pentium E2180 @ 2.00GHz

RAM - 2,00 GB 2-Kanałowy DDR2 @ 400MHz

Płyta Główna - Gigabyte Technology Co., Ltd. P31-DS3L (Socket 775)

Grafika - 512MBGeForce 9600 GT

Myślałem nad zmianą systemu, ponieważ zobaczyłem , że mój procesor umożliwia wsparcie architektury 64 bit.

Chcę aby ktoś wypowiedział się kto miał doświadczenia z obydwoma platformami,

  1. Czy po zmianie odczuję kopa w szybkości , płynności (komputer ma służyć absolutnie do wszystkiego, od pracy po gierki) przy mojej specyfkacji ?

  2. Czy są już dobre sterowniki do Neostrady ? Kiedyś miałem z tym sporo problemów i po prostu nie chcę powtarzać sytuacji od początku(mam modem speedtouch 330)

Przy 2 GB ramu nie ma sensu zmieniać na 64 bitowy system.

okej, też tak myślałem, że brak kilku GB RAM będzie przyczyną.

A co ze sterownikami ?? miał ktoś st330 i 64bitowy Windows 7 ? pamiętam , że miałem z tym problem.

windows-speedtouch-330-t328818.html

speed-touch-330-windows-x64-t329939.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1236250.html

Google nie gryzie.

Tu nie chodzi o to, że brak kilku GB jest przyczyną, że nie możesz zainstalować 64-bitowego Windowsa. Chodzi o to, że system 64-bitowy nie daje kompletnie żadnego przyspieszenia, a nawet może trochę zwolnić, bo musi wykonywać operacje na słowach o długości 64 bitów, a nie 32. System 64-bitowy instaluje się głównie po to, żeby Windows widział więcej niż 3GB RAMu. Wynika z tego, że przyspieszyć mogą jedynie aplikacje, które zaprojektowane są tak, aby działać szybciej, jeżeli mają do dyspozycji więcej niż 3 GB RAMu.

Jeżeli masz 2 GB, to nie zaprzątaj sobie w ogóle głowy tym tematem.

Google nie ale falcon89 już tak :slight_smile:

Szukałem już tam wcześniej , ale żadna z metod nie była pomocna.

Dodane 19.10.2012 (Pt) 14:24

I tak właśnie zrobię : )