Przesiadka z Open Office na MS Office - tylko który?

Witam,

mam mały problem od jakiegos czasu używam Open Office jednak program od samego początku chodzi dosyć ślamazarnie (kompa mam nowego) a i formatowanie dokumentów u osób, które mają Ms Office wygląda inaczej niż w oryginale. :?

Dlatego zdecydowalem w końcu kupić pakiet od Billa i tu nasuwa się pytanie - który się bardziej opłaca - starszy 2003 czy ten najnowszy 2007? Pytam bo znajomy mówił mi , że 2007 sporo się różni

pozdr

ja osobiście miewam problemy z połapaniem się w office 2007 :stuck_out_tongue:

wole 2003

polecam ściągnąć trial ms office 2007 i zobacz sam czy pasuje tobie obsługa :slight_smile:

to prawda, sam miałem spore problemy

ale po paru dniach użytkowania już się przyzwyczaisz

no a w sumie przejście na 2007 to kwestia czasu tylko

pozdrawiam

Przeskakuj na 2007. BArdziej przyszłościowy.

Zainstalowałem offica 2007 triala lipa nie wiadomo gdzie co jest zainstaluj sobie to zobaczysz. Lepszy office 2003 :lol:

tak teraz się tobie wydaje, każdy zna lepiej starsze programy

zgadzam się

no właśnie czytam sobie podobne tematy na innych forach i sporo jest opinii, że ten interfejs dzieki przyzwyczajeniom na poczatku wydaje sie gorszy ale jednak z czasem okazuje sie dużo bardziej funkcjonalny, podobno lepiej to wszystko jest pogrupowane- czy tak?

a co z możliwościami- coś nowego ciekawego doszło w 2007?

a którą wersję jeśli juz ?

no chodzi mi o ten standardowy pakiet raczej - dla domu - ten co ok 400pln kosztuje :slight_smile:

wygląd się zminił i doszedł program OneNote - do sporządzania notatek

Radzę poczekać kilka/kilkanaście dni (nie powiem dokładnie ile). Będzie promocja na domową wersję MS Office 2007 i będzie kosztował coś ok. 200 zł.

skąd wiesz? :slight_smile:

lobomat przy używaniu Office 2007 musisz uważać przy zapisywaniu plików, ponieważ ten office zapisuje je w innym formacie i znajomi korzystający z office 2003 będą mieć problemy z otworzeniem plików. Nie wiem, czy jest jakieś rozszerzenie do wersji 2003 umożliwiającej otworzenie plików z 2007 ale jeśli nie ma to będziesz musiał zapisywać pliki zgodne z właśnie wersją 2003 a nie domyślną nową.

No i office 2007 bardziej obciąża system dlatego jest bardziej ślamazarny od office XP/2003.

Co do OpenOffice to nie wiem czym u Ciebie owa ślamazarność jest spowodowana ale ja używam zarówno office 2007, OpenOffice i niedawno używałem office 2003 i to właśnie OpenOffice działa najlepiej spośród wymienionych. Może masz bałagan w systemie? Może mało ramu?

Tym że OO korzysta z Javy.

Oczywiście że jest.

Odnośnie wyboru:

jesteś bardzo przyzwyczajony do dawnego interfejsu Offica zakup wersję 2003

jeżeli nie i nie zalezy ci na wodotryskach zainwestuj w wersję 2007

bBart:

wlasnie sobie sciagnalem trial’a Office 2007 i widzę, że są nowe formaty i nowy układ menu :slight_smile: zupełnie inny, zobaczę jak będzie się w praniu sprawdzał.

Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne - myślę, że skoro cena w porównaniu do 2003 jest podobna to nie opłaca sie pakować w starocie ale do decyzji poczekam jeszcze pare dni.

kompa mam w miare nowego i nie ma bałaganu - dbam w sumie o porzadek w programach i na dysku, ale Open Office chodzi zdecydowanie wolniej- może przez tą Jave jak to napisał poprzednik

Ja osobiście polecam Ci najnowszego office 2007 … sam go sobie strzeliłem poprzez update z wersji 2003. A po za tym jeśli ktos ma orginalne oprogramowanie powinien mieć zainstalowaną paczkę dzięki której office 2003 jest zgodny z nowa wersją a jak cos to bedziesz mógł zapisywać wszsytkie w trybie zgodności jak chcesz :stuck_out_tongue:

no wlasnie testuje sobie i jestem w pelni zadowolony - duzy skok od Office 2003 :slight_smile: A jeśli w cenie nie widać różnicy to po co brać starocia :slight_smile:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7236

skąd wiedziałeś o tym? jesteś z układu? :slight_smile:

poza tym przemawia to o tym, iż warto przejść na 2007

no to jest dobry newsi dobra cena jak za taki pakiet :slight_smile:

jest sie nad czy zastanawiac :slight_smile:

Ja polecam MS Office 2007, żebyś za rok się nie przesiadal z 03 na 07 :stuck_out_tongue:

Technika na przód idzie.