Przesiadka z XP na 7

Witam

Na Win XP ciągnę już dość długo i na poważnie zastanawiam się już nad przesiadką na 7.

Nie gram za dużo, jednak większość nowych gier ma w wymaganiach 7. Komputera zazwyczaj używam do przeglądania internetu, bawię się trochę fotografią, ostatnio zgrywam i obrabiam filmy z kamery HD. Słucham muzyki i czasem oglądam filmy. Nie są to jakieś wymagające dla systemu czynności, poza graniem.

XP jest już zaśmiecony i ogólnie zastanawiam się nad zmianą systemu, tym bardziej, że sprzęt nie jest tak dawno kupiony.

Zatem chciałbym się zapytać osób bardziej ode mnie doświadczonych w tym temacie, czy mój komputer ma odpowiednie wymagania żeby 7 bez problemów na nim śmigała.

Płyta główna: ASUS P5P41T LE ( Windows 7 Ready )

Procesor: Intel Core 2 Duo E8600 3,33GHz Instrukcje dla: x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3

Pmięć: 2 x 1GB DDR2 ( lub DDR3 ale raczej nie :), niestety na pamięciach nie ma opisu )

Pamięć fizyczna: 2047MB, Rozmiar pliku wymiany: 3939MB

Pamięć wirtualna w sumie: 5986MB

Grafika: NVIDIA GeForce 8400 GS 512MB

Czy Windows 7 Home Premium 64-bit będzie odpowiedni zarówno do osprzętu, jak i do moich potrzeb?

Pozdrawiam

Będzie odpowiedni, pozdrawiam :smiley:

Witam , http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … 97c146af15 to programik do sprawdzania czy sprzęt podoła “7” . Pozdrawiam .

Sprzęt jest odpowiedni i sobie poradzi. Co mogę zasugerować, zwiększ ilość pamięci ramm do min. 4 GB i wyłącz plik wymiany a system dostanie kopa i będzie śmigał jak ta lala. Ja mam 8 GB ramm + 2,53 core i3 i win 7 64bit lata jak ta lala.

Czyli można do sklepu lecieć :D, a może na allegro. Porównam ceny :slight_smile:

Co do pamięci ram to mam mętlik. Kiedyś na starym kompie miałem 512MB DRAM, czy jakoś tak. Myślałem sobie , że jak jest DDR2 to rzeczywista pamięć, czyli te 2GB, jest podwajana :smiley: Teraz są DDR3 itd itd

Zwiększać pamięci zbytnio nie mam jak, ponieważ mam dwie 1GB, więc raczej kupię jedną 4GB lub dwie 2GB :slight_smile:

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Gdy podmienisz RAM tak, aby było 4GB to będzie całkiem komfortowo śmigać, podmianka jak najbardziej na plus :slight_smile:

Oczywiście że podoła.

Wydaje mi się nawet że będzie ci lepiej :smiley:

XP to już system archaiczny, ja osobiście już na niego nie mogę patrzeć :evil:

Win 7 ogólnie wydaje mi się że będzie dział szybciej…

BTW. Jeśli kupisz 4 GB ramu to instaluj x64 ponieważ procesor będzie wydajniejszy.

Pozdrawiam!