Przeskakujące kanały dźwiękowe

Witam.

Od niedawna obserwuję u siebie, że przy długotrwałym odtwarzaniu muzyki (możliwe też że i bez odtwarzania, nie wiem - jak nie leci muzyka to oczywiście nie mogę tego zauważyć :wink: ) słuchawki znienacka zmieniają kanał, który odtwarzają.

Kiedy wchodzę w ustawienia dźwięku -> Odtwarzanie -> Konfiguruj, okazuje się że jestem dumnym posiadaczem takiego obrazka:

kanalyde4.jpg

Słuchawki domyślnie odtwarzają kanał L i P. Jednak czasami - i o tym mówię - zaczynają bez powodu odtwarzać kanały LT i PT.

Moje pytania: Dlaczego? Czy istnieje jakiś skrót klawiaturowy, który to zmienia i o tym nie wiem? Jak przełączyć obsługę dźwięku 5.1 na 2.0 (stereo)? Konfiguracja w podpisie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Na początek zainstaluj najnowsze sterowniki do karty ze strony producenta a problem powinien zniknąc…

Chyba, że masz jakieś dodatkowe oprogramowanie do dzięku i ono może być przyczyną… (ale to tylko przypuszczenie)

Właśnie ze sterownikami mam spory problem, muszę się zawsze namęczyć żeby je zainstalować. System mówi że to Realtek High Definition Audio, ale kiedy instaluję wersję z internetu to niestety dźwięk w ogóle nie działa. Czy mógłbyś mi pomóc w doborze sterowników?

Płyta główna to dokładniej Gigabyte GA-945PL-S3.