Przeskakujące kanały dźwiękowe

(wojtekmaj) #1

Witam.

Od niedawna obserwuję u siebie, że przy długotrwałym odtwarzaniu muzyki (możliwe też że i bez odtwarzania, nie wiem - jak nie leci muzyka to oczywiście nie mogę tego zauważyć :wink: ) słuchawki znienacka zmieniają kanał, który odtwarzają.

Kiedy wchodzę w ustawienia dźwięku -> Odtwarzanie -> Konfiguruj, okazuje się że jestem dumnym posiadaczem takiego obrazka:

kanalyde4.jpg

Słuchawki domyślnie odtwarzają kanał L i P. Jednak czasami - i o tym mówię - zaczynają bez powodu odtwarzać kanały LT i PT.

Moje pytania: Dlaczego? Czy istnieje jakiś skrót klawiaturowy, który to zmienia i o tym nie wiem? Jak przełączyć obsługę dźwięku 5.1 na 2.0 (stereo)? Konfiguracja w podpisie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

(Mihau X64) #2

Na początek zainstaluj najnowsze sterowniki do karty ze strony producenta a problem powinien zniknąc…

Chyba, że masz jakieś dodatkowe oprogramowanie do dzięku i ono może być przyczyną… (ale to tylko przypuszczenie)

(wojtekmaj) #3

Właśnie ze sterownikami mam spory problem, muszę się zawsze namęczyć żeby je zainstalować. System mówi że to Realtek High Definition Audio, ale kiedy instaluję wersję z internetu to niestety dźwięk w ogóle nie działa. Czy mógłbyś mi pomóc w doborze sterowników?

Płyta główna to dokładniej Gigabyte GA-945PL-S3.