Przestawienie pamieci wirtualniej

(Delico) #1

ustawiłem sobie pamięć wirtualną z 1534 na 2000 a maksymalnie do 4000 czy ta zmiana może mi jakoś zaszkodzić czy coś mi da pozytywnego pisze ze mam jeszcze wolnego 46000 jak coś to daje to wziąć na większe czy zrobić tak jak było jak szkodzi ,pomóżcie a raczej podpowiedzcie

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 0:02

a mam jeszcze jedno pytanie dlaczego na dysku" d " nie ma ustawionej pamięci wirtualnej czy ona jest potrzebna tylko na partycji tam gdzie Windows jak to jest??

(Ferdek31) #2

pamięć wirtualną możesz ustawić na dowolnej partycji i nawet jest wskazane na takiej ustawić gdzie nic nie jest zapisywane, standardowo jest ona ustawiana na partycji systemowej, jej rozmiar wskazany to 1,5 do 2,5 RAM-u, zwiększenie rozmiaru na pewno Ci nie zaszkodzi jeśli masz tylko dużo miejsca na dysku.

(Delico) #3

ale coś mi to daje nie wiem gry szybciej chodzą co kol wiek jak na " d " mam gry to tam mam tez ustawić pamięć czy nic nie robić ??

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 0:22

no bo czytałem gdzieś żeby gothic 3 chodził szybciej m.in. trzeba zwiększyć pamięć wirtualna

(Edlib) #4

zalecane jest ustawianie tej pamięci nie na dysku systemowym,

więc ustaw ją na dysku(nie partycji)d

(Delico) #5

jak na dysku nie partycji może jaśniej i nadal nikt mi nie powiedziała co te zmiany mi dadzą vo jak nic to po co to zmieniać

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 0:28

teraz ustawiłem na c i d 2000-4000 ale na d mam 90000 wolnego to mogę więcej ale najpierw chciałbym wiedzieć co to daje :mrgreen:

(Edlib) #6

jesli masz dwa dyski to na drugim dysku(na innej partycji tego samego dysku nic nie daje)

(Ferdek31) #7

jeżeli masz mało pamięci RAM to zmiany Ci dadzą to, że ten brak będzie uzupełniany przepisywaniem jej zawarości do pamięci wirtualnej, ale niestety ten zapis i odczyt trwa i w przypadku gier chodzi o to, że jak gra zajmie całą pamięć RAM to nieużywane programy o niższym priorytecie są "przerzucane" na plik wymiany. Jeśli będziesz mieć dalej za mało pamięci i "część" gry będzie zapisywana do pamięci wirtualnej to objawi Ci się to zawieszeniem gry, bo zapis i odczyt do pamięci wirtualnej jest o wiele wolniejszy niż do RAM-u. O tyle to pomaga o ile system "wyrzuci" niużywane w danej chwili dane na plik wymiany, a jak zacznie wyrzucać używane lub odwoływać się do znajdujących się w pamięci wirtualnej spowoduje to chwilowy albo całkowity "zwis" systemu. Dlatego żaden plik wymiany nie zastąpi odpowiedniej ilości RAM-u. To tak w skrócie ale chyba jasno.

(Delico) #8

marek jasno jasno dzięki ale to co pisze rixx nie jest jasne mam 1 dysk 160GB i jest podzielony na 2 partycje na jednej jest windows wiadomo a na drugim mam gry,a jak ustawiłem na obydwu partycjach od 2000-4000 to zostawić czy czy jak ?? wiem ze to zaczyna być, że tak powiem upierdliwe ale nie mam pojęcia o co chodzi z tymi pamięciami

(Ferdek31) #9

radziłbym Ci zrobić jeszcze jedną partycję taką do 5 GB, ale jeśli nie to zostaw ten plik tylko na jednej i nie systemowej czyli na tej tej co gry, tylko musisz pamiętać o częstej defragmenatacji tej partycji

(Delico) #10

czyli na systemowym cisnąc "bez pliku stronicowania" a na d zostawic to 2000-4000??

(Ferdek31) #11

rixx dobrze pisze ale drugiego dysku nie masz

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 0:53

zrób tak dokładnie

(Delico) #12

mam jeden podzielony na partycje bo ten co składał tego kompa to znał się tyle co moja babcia ale nie ważne to było dawno, dobra dzięki zrobię tak