Przesunięcie partycji Recovery

(Marcin Obala) #1

Witam

Zakupiłem laptopa HP dv6-3040ew. Jak wiadomo mam stworzoną jedną partycję o rozmiarze prawie 600GB co mi nie odpowiada. Chciałbym ją podzielić ale robiąc to zmienię numery partycji a co za tym idzie partycja recovery przestanie działać. Czy ktoś robił coś takiego? I jeszcze pytanie czy da się zmodyfikować tak tą partycję recovery żeby nie ważyła się tknąć partycji innej niż z systemem?

Pozdrawiam

(Programyzpromocji) #2

Sprawdź, czy w Menu start nie ma programu pozwalającego zgrać obraz partycji Recowery na DVD. Wiele Laptopów ma taki program- nie wiem jak ten. Jeżeli jest (może wymagać kilku płyt) to zgraj obraz na płyty, a wtedy możesz robić z partycjami co tylko chcesz (nawet usunąć recowery). Jak będziesz musiał przywrócić system to odpalasz z płyty a ona w czasie reinstalacji poodtwarza sobie partycję recowery.

(Marcin Obala) #3

Jest ale ja tak nie chcę. Gdybym chciał na dvd nawet bym nie pisał. Odpada też dodanie partycji recovery do menu startowego (do wyboru Windows i recovery). Chcę żeby działało z przyciskiem F11. Piszę o tym ponieważ jak czytałem o tym laptopie zanim kupiłem to w opisie na jakiejś stronie było napisane że jest taka możliwość (możliwość przesunięcia partycji recovery (zmiana układu partycji i nadal będzie działać)). Nie wiem tylko czy po prostu ten laptop jest na tyle inteligentny że sam wyszukuję tą partycję czy trzeba zrobić to inaczej.