Przesuwanie partycji


(Gangsterekzg) #1

Mam problem 7a6ebcs613qh_t.jpgjak widać na dysku 1 mam 2 obszary nie podzielone i jedną partycję ok 80GB (z danymi), moje pytanie jak zrobić aby na tym dysku były tylko 2 partycje pierwsza 80GB (z danymi) i druga pozostałe miejsce (wolna).

Nie mogę scalić tych 2 obszrów nie podizelonych próbowałem tworzyłem partycje i nic wszystko wykonuje na tym systemowym programiku w Windows 7.


(Piotrkijak) #2

Możesz zrobić tak: pobierz program easus partition master i przy jego użyciu przydziel to wolne miejsce do f:. Potem pomniejsz ją o tą ilość nieprzydzielonego miejsca i utwórz partycję.


(stranger 004) #3

Tiaaaaaa...a wiesz jaki Malanowski ma system? Bo każdy jest mądry: weź pobierz EPM i wszystko jasne [-X - jak ma x64 to najwyżej sobie "posymuluje" łączenie partycji - nieprawdaż kolego Piotr92 8)


(Piotrkijak) #4

Nie zauważyłem, że to x64. Jeżeli tak, to masz rację, guzik zrobi. Malanowski , pobierz sobie obraz iso programu gparted(jest dostępne na vortalu). Spod niego też będziesz mógł wykonać to co opisałem.


(Gangsterekzg) #5

Gparted bardzo fajny program, pomógł, a ten program EPM to złom do tego że nie działa na x64 to jak się ściągnie demo professional to też nie działa trzeba professional x64 a to OSZUSTWO ten program i tak jest 32bit instaluje się w program files (x86) i w menadżer zadań jest nazwa.32*.


(Piotrkijak) #6

Mylisz się, EPM, to też jest dobry program tylko tyle, że nie działa na x64.