Przesuwanie partycji

Otóż mam taki problem, niech mi ktoś życzliwy krok po kroku powie jak mogę zmniejszyć partycję systemową z 20GB do 3, a resztę włączyć do drugiej partycji która zajmuje 55GB, i po przyłączeniu podzielić ją jeszcze na kilka mniejszysz, próbowałem to zrboić partition magickiem, ale coś nie wychodzi, boję się bawić tym, bo nie wiem za bardzo, i jeszcze coś się spierdzieli i później niepotrzebne problemy, więc może ktoś mi pomoże

a jeśli nie to może jakieś linki do poradników, albo coś

Poczytaj, moze cos pomoze…

no to teraz mógłbym sie zapytać czy by mi ktoś nie powidział jak używać tamtego programu

A ile masz zajętego miejsca na C. Partition Magic powinien sobie poradzić. :?

Zgadzam się w 100% z lazikar’em. Ja sam niedawno mieszałem na swoim dysku dwardym: przesuwałem partycje, kasowałem inne i wreszcie powiększałem (a więc odwortnie niż ty) parycję systemową. Wszystko to robiłem PartitionMagic’iem i nie miałem żadnych problemów - komputer działa bardzo dobrze. Myślę że powinieneś trochę się pobawić wyżej wspomnianym programem, a z pewnością uda Ci się wykonąc zamierzone zadanie. Dodam tylko, że sam nie używałem jakiś wygórowanych i ukrytych opcji :stuck_out_tongue: .

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

kurde no udało mi się pomniejszyć systemową partycję, a reszte przyłączyć do największej, no ale kurde chciałem żeby było równe 3GB to mi walnęło 2,93GB i czemu to tak nie równo idzie, zostało mi jeszcze podzielić tę największą na kilka mniejszych

Przy partycjonowaniu zawsze zabiera trochę miejsca. A czym to w koncu robisz??

w partition magic robie to

różnica 3 a 2,93GB pewnie wynika z róznicy pomiędzy tym, że 1 kilobajt = 1024 bajty (tak jak przy zakupie HDD). No i uważaj na Partition Magic: mojemu kumplowi się zawiesił i wszystko poszło się …

Każdy program może się zawiesić i wszystko pujść się … :smiley:

Mi się to nigdy nie zdarzyło a wiele razy go używałem. :smiley:

no jakoś jako tako mi się udało podzielić ten dysk, i się bawić nie będę więcej tym skoro to taki niebezpieczny soft, a co konkretniej się stało temu kumplowi, dysk padł czy co