Przesuwanie stron w Firefoxie

Witam, od pewnego czasu w Firefoxie 14, strony zaczeły mi się przesuwać podwójnie, np. gdy klikam na przejdź do poprzedniej strony strzałką to nie wchodzi mi poprzednia strona tylko 2 strony wcześniej, dlaczego tak się dzieję może ktoś ma jakąś radę :?:

Pobaw się w zaznaczanie/podświetlanie ikon programów na pulpicie (pojedyncze kliknięcie LPM). Jeśli w którymś momencie jakiś program się uruchomi, będzie znaczyć, że przycisk myszki szwankuje.

Faktycznie jest tak jak napisałeś, dziwne aby myszka się psuła kupiłem niedawno nową… :?

Niedawno też kupiłem tanią myszkę i na drugi dzień lewy przycisk zaliczał kilkakrotne kliknięcia zamiast jednego.Weź paragon i myszkę (z opakowaniem?) do reklamacji powinni zwrócić pieniądze.

Miałem opakowanie,ale nie wiem czy to jest warunek.

Moim zdaniem myszka jest dobra firmy Logitech, może to jakiś wirus, albo spróbuję przeinstalować Firefoxa…

Logitech Logitech’owi nie jest równy, ciotka dostała m195, która po około 6 m-cach rozpoczęła samoczynne rozłączanie zasilania, a u mnie w mx air jeden z przycisków miał (w sumie to ma, ale jej już nie używam) podobny objaw, przydzielona do przycisku funkcja ŚPM powodowała niecykliczne podwójne otwieranie odnośników (klik ŚPM na link i dwie karty z tym samym).

Ale mam chyba dla Ciebie dobrą wiadomość, bo jeśli się dobrze domyślam, co do specyfikacji myszy, to można ten przycisk dość łatwo naprawić (operacja polega na przeczyszczeniu styków wewnątrz przycisku), oczywiście jeśli problem na pewno leży w myszy.

Chyba faktycznie to wina myszki, mam Logitecha M185… :?

Znalazłeś na forum Logitech’a wątek…? :wink:

Tutek naprawy przycisku w myszy jest akurat do mojej, ale ogólnie budowa samego przycisku (lewego/prawego) jest taka sama u większości myszy (“niechlubnym” wyjątkiem jest mx air).

Do rozebrania takiego przycisku osobiście używam igły i pęsety. Igłą zdejmuję obudowę, pęsetą blaszkę. Potem wystarczy delikatnie przetrzeć styk blaszki i metalowego stelaża (na filmiku w linku jest pokazane, które to miejsca), na którym się ona normalnie trzyma (drobny papier ścierny do tego jest dobry), a potem wszystko poskładać do kupy jak było.

Spróbuję zrobić wg. tego opisu co mi podałeś, może to coś da.

Przed chwilą zrobiłem swoją myszkę (Msonic) bo zaczął szwankować lewy przycisk.

Odkręciłem wkręt i zdjąłem pokrywę.

Zdjąłem zasłonkę styku.Musiałem użyć igły aby odczepić plastykowe zaczepy.

Bardzo wąska szczelina.

Wyciąłem z papieru ściernego (P2000) pasek szerokości ok. 3 mm.

Wcisnąłem między stykami.

Docisnąłem styki i przesuwałem papier przy dociśniętych stykach.

Później odwróciłem papier tak aby przetrzeć drugi styk.

Lepiej będzie jak oddam ją do serwisu w końcu jest na gwarancji to powinni sami mi zrobić.