Przesycenie kolorów przy odpalaniu filmów

Witam mam taki problem ze przy odpalaniu filmów w zapisanych w rozmiarze rmvb filmy wyswietlają się tak jakby za bardzo rozjaśnione. Podobnie ma sie sprawa przy odpalaniu filmów zapisanych w formacie avi. wydaje mi się że sprawa tyczy sie skalibrowania monitora ale nie jestem pewien. Mam windowsa Xp karte graficzna geforce FX 5500 a monitor firmy IBOX. Możecie coś na to poradzić??

Ps zrobiłem loga HJT

http://wklejto.pl/12872

Odinstaluj wszystkie pakiety kodeków jakie masz zainstalowane programem Revo Uninstaller

(wybierz tryb “Zaawansowany” i usń wszystkie pozostałości po kodekach jakie Revo odnajdzie).

Po deinstalacji kodeków uruchom ponownie komputer.

Pobierz i zainstaluj pakiet kodeków FFDShow oraz Real Alternative do plików RMVB.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Jeżeli problem z obrazem na filmach nie zniknie, to:

Zainstaluj sterownik do karty graficznej ForceWare 56.72

(aby pobrać sterownik kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International ).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Sprawdź i ewentualnie skoryguj ustawienia nakładki wideo w konfiguracji sterownika karty graficznej.