Przesył danych o prędkości 10Gbps


(Areksorys) #1

Witam, firma która dostarcza mi internet obiecuje przesył danych o prędkości 10Gbps, ile jest to Mbit? Teraz mam internet o prędkości 10Mbit i nie umie się zorientować ile to jest w porównaniu do 10 mega czy to jest 10 giga, bo coś nie chce mi się wierzyć? Dziękuje i pozdrawiam.


(Cedar) #2

Giga - miliard

Mega - milion


(Areksorys) #3

Dostawca internetu zawsze pisał prędkości 5Mbit, 10Mbit, a teraz Gbps czy to jest to samo co Gbit? Czy po prostu 10 Gbps jest równe 1 Gbit?


(Blady2012) #4

10 Gbps to inny zapis 10 Gb/s

Nie rozumiem tego bełkotu

Mega bit to Mb a Giga bit Gb

a Gbps lub Mbps to masz odpowiednio Gb/s (gigabitów na sekundę) i Mb/s (megabitów na sekundę)

Operator obiecuje ci 10 Gb/s a mówisz że masz 10 Mb/s czyli coś jest nie halo. W Polsce niema bodajże jeszcze tak szybkich gigabitowych łącz. W Chinach nawet tyle nie mają bodajże maks 1 Gb/s


(system) #5

Ja mam jedno głupie pytanie :razz: Niby jak i czym mają ci przesyłać internet z taką prędkością co :lol: z tego co wiem to Japończycy dopiero jakieś pół roku temu wymyślili technologię w której maksymalny transfer wynosi 9 Gb/s a tobie oferują 10 Gb/s bardzo ciekawe :stuck_out_tongue: . Skąd mają łącza o takiej przepustowości żeby tobie dać 10 Gb/s musieli by mieć łącza o przepustowości około 10 Tb/s ( terra bitów na sekundę :razz: i to tak minimum ). Resztę zostawiam bez komentarza oni oferują ci 1,25 GB/s w co też wątpię bo przy tej prędkości płytę CD z filmem ŚCIĄGNĄ BYŚ Z INTERNETU W 5 SEKUND.


(Blady2012) #6

@sq6fw a o światłowodach FITL (Fiber In The Loop) słyszałeś?? co i tak nie zmienia faktu, że w Polsce niema takich szybkich łącz


(Areksorys) #7

Dostałem ulotkę i tam pisze takie coś "szkielet sieci będzie w całości oparty na światłowodach,

co pozwoli nam na przesyłanie danych z prędkością nawet 10Gbps". I nie rozumie tej prędkości ponieważ zawsze jak się mówi o internecie to ten ma np. 5 mega, ktoś inny 10 mega, 1 mega. Ja mam 10 mega (10Mbit) czy to oznacza że teraz oni oferują 10 giga (10Gbit=10Gbps?)?! Dlatego tu napisałem bo nie chce mi się w to wierzyć w tą prędkość.


(Cedar) #8

Sieć szkieletowa czyli w ogólnym skrócie ich wewnętrzna sieć miedzy ich serwerami będzie o tej prędkości a to nie ma bezpośredniego znaczenia dla tego jaką ty prędkość masz udostępnioną.


(Areksorys) #9

Zwykłe prędkości też się zwiększą w związku z tym?


(Cedar) #10

Masz wykupione 10 Mbit/s to nadal będziesz miał 10 Mbit/s - może tylko zwiększyć się ogólna sprawność sieci, nie będziesz miał np. spowolnień wieczorami ale to dotyczy połączeń w obrębie sieci tego dostawcy. Natomiast to jakie ma wyjście "na świat" to już inna sprawa.