Przesył dźwięku z jednego komputera na drugi aby oba grały

Mam pytanie: posiadam laptopa podłączonego pod wieże, kompter stacionarny podłączony do głośników. Oba są połączone do jednej sieci wifi. Jak można zrobić, aby oba komputery odtwarzały jeden dźwięk w tym samym czasie? Próbowałem pulpitem zdalnym, jednak albo jeden albo drugi odtwarza dźwięk. Można w ogóle coś takiego zrobić? Z góry dziękuję

możesz postawić serwer radiowy i z drugiego odtwarzać strumień.

Pierwsza myśl , jaka mi przyszła do głowy to stworzenie prywatnej rozgłośni radiowej. Sam robiłem to kiedyś za pomocą jetCast (aplikacja dodawana do jetAudio Plus). Można ustawić, by do radia mógł się podłączyć tylko jeden użytkownik. Jeden komputer odtwarza dźwięk i służy jako nadajnik, drugi odtwarza i robi jako odbiornik.

  1. Nie wiem czy da się to zrobić w sieci domowej czy tylko przez internet

  2. Nie wiem jakie są ( i czy w ogóle są) opóźnienia.

Trochę na około, ale jakieś rozwiązanie to jest.

Druga opcja:

Po co angażować do odtwarzania jednego strumienia dwa komputery. Można kupić trójnik jack’owy i rozdzielić sygnał na kolumny z wieży i na głośniki z komputera. Przenieść laptopa to chyba nie problem :wink:

Pytanie, czemu ma to służyć. Chcesz nagłośnić więcej niż jedno pomieszczenie?

@kamil_w

  1. Działa w sieci domowej jeżeli komputery się widzą. Sam nawet robiłem coś takiego za pomocą BT (sieć przez BT)

  2. <1 ms

Przenieść laptopa nietrudno, lecz zestaw który jest pod niego podłączony niestety już tak :). Nie mogę obu zestawów podłączyć pod jeden komputer, ponieważ potrzebuję mieć równo nagłośnione oba pomieszczenia, które znajdują się od siebie dość daleko. Czy jetCast (czyli jetAudio) muszę instalować na obu komputerach, czy na laptopie mogę sygnał odbierać przez foobar?

  • Dość daleko znaczy jak daleko? Zawsze można puścić kabel pod listwą i nie będzie trzeba nosić sprzętu.

  • Jeśli chodzi o jetCast to na jednym musi być, a na drugim jakiś player, który odtworzy sygnał (jetAudio, Winamp, być może foobar)