Przesył internetu z komputera na dekoder przez LAN

witam! Posiadam Funpacka hd z TP, mam dekoder podłączony pod satelitę, teraz muszę podłączyć pod Liveboxa. I w tym problem. Livebox jest troszkę daleko i po prostu nie mam jak kabla pociągnąć. Da się zrobić tak, że przez WiFi połącze komputer z liveboxem, a przez Ethernet z komputera do dekodera? (żeby wysyłał połączenie przez kabel) Czyli:

Livebox >>>>WIFI>>>> PC >>>>>>ETHERNET>>>> Dekoder

Jeszcze wpadłem na takie coś:

Znalazłem router z netii z gniazdem tel. rj11. Dekoder jak podłącze pod ten router chodzi, ale nie mam jak podciągnąć rj11 na linie. Jakbym wziął przez LAN z komputera drugą wtyczkę zmienił na RJ11 to udostępniałby internet na router >> Dekoder? Czy to udałoby się?

kafera97

Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Zmienione. Wiecie jak to podłączyć? Bo wszystko rozłożyłem, i lipa ;/

Tak, można tak zrobić, wówczas PC będzie pełnił rolę routera.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to kombinacja z kablem się nie powiedzie. Sprawdź czy ten router od Netii może działać w trybie AP Client, wtedy ułatwi Ci sprawę.

Pozdrawiam!

Właśnie, bo to połączenie:

Livebox >>>>WIFI>>>>PC>>>>>>ETHERNET>>>>Dekoder

to chyba nie wypali, bo on szuka routera. Możesz to powiedzieć jak to sprawdzić czy może działać w AP Client? Podam od razu model:

Asmax AR1004g

Szuka w sensie pobiera adres IP i nie może go pobrać, czy dekoder potrzebuje do działania Liveboksa? Ten router od Netii nie działa jako AP Client niestety.

Pozdrawiam!

Dekoder szuka IP chyba, bo z routera łapie program TV, wypożyczalnia (pobiera filmy) i takie bajery. Jak nie podłącze pod router to jest info, że nie ma połączenia z modemem. Jak to mogę podłączyć? ;/

Wygląda na to, że musiałbyś dekoder podłączyć bezpośrednio do Liveboksa. Niestety nie miałem nigdy do czynienia z Liveboksem.

Pozdrawiam!

Nie wiem jak u Ciebie, ale sam podłączyłem ostatnio dekoder do sieci (enka) żeby zyskać dostęp do usług nVOD net. Wystarczyło wejść w konfigurację i wcisnąć konfigurację automatyczną- po kilku sekundach pojawił się komunikat że połączenie jest dostępne. Livebox nie ma tutaj nic do rzeczy (jeśli masz włączone automatyczne przydzielanie adresów).

yyyy a czy tu nikt nie zauważył że stoi sobie komputer po środku?

co robi komputer po środku ? a no dzieli jedną domene rozgłoszeniową na dwie kolizyjne … a co to ma do rzeczy ? a no to że domyślnie DHCP bez żadnego “wspomagacza” nie wyjdzie poza domene rozgłoszeniową. Jaki będzie tego skutek? a no taki, że w sieci PC-DEKODER nie istnieje serwer DHCP. Co sie dzieje gdzie DEKODAR woła " ej ! potrzebuje adresu IP, maski … czy jest gdzieś serwer by mi je dać?" … no i tu rozlega się błoga cisza:]

Teraz wracając na ziemię:

Jeżeli dekoder ma możliwość przydzielenia statycznie IP , maski i bramy + DNS (bo mogą sie przydać) to ustaw odpowiednie dla podsieci PC-DEKODER.

Jeżeli nie to skorzystać z ICS czy czegoś tam by odpalić na PC serwer DHCP - o ile to xp.


Najlepiej czyt. naj mniej problematycznie było by podłączyć tak jak sugerowano pod router bezpośrednio.

Lektura o DHCP i komunikacji w LAN wskazana:

DHCP : http://sieci-komputerowe.net/podstawy/9 … ziala-dhcp

pzdr