Przesyłanie danych(między dwoma kompami)

próbowałem połączyć dwa kompy według wskazówek z demonstracji autorstwa Docenta, ale niestety :frowning: nie udało się-po skonfigurowaniu przy próbie pobrani danych , próbując się połączyć z kompem wyskakuje info, że nie można się z nim połączyć. I tu się pojawia pytanie, czy może to być spowodwoane przez to ze na jednym kompie jest xp pro a na drugim home ??

A może istnieje jakiś inny sposób przesłania wielu danych (kilka/naście/ gb) z jednego kompa na drugiego oprócz nagrywania tego na płyty ??

Ale w otoczeniu sieciowym się widzą (w moich miejscach sieciowych).

Czy udostępniłeś zasoby?? (właczyłeś udostępnianie plików i drukarek)

jak wchodze na otoczenie sieciowe to tez mi wywala ze sie nie moze polaczyc (czy cos podobnego) a udostpenianie włączyłem i udostępniłem dane, które chciałem przesłać

To może w XP włacz we włąściwościach karty sieciowej na zakładce Uwierzytelnianie - Uwierzytelnij jako koputer albo jako gościa - ale nie ręcze - u mnie też tak sobie to działa (jak chce)

  • ewentualnie firewall blokuje porty odpowiedzialne za udostępnianie (chyba 138)

Witam jakie masz IP dynamiczne czy stałe no i czy grupa robocza ta sama? Pozdrawiam. PS zakładam , że kabelek jest zrobiony z przeplotem! !!

jakiś firewall na którymś z kompów?

firewall jest tylko z sp2 i stworzone wyjątki w nim (tak jak w demonstracji :wink: ) Jeszcze zobacze z tymi właściowościami-tylko troche później bo na razie nie moge

Sprawdź czy przechodzi PING na adres IP komputera z którym się łączysz?

Czyli start----uruchom—cmd----ping(tutaj IP) enter… :smiley:

to tez sprawdze :slight_smile:

edit

sprawdzilem te pingi no i mi wyszlo ze wysłane=4 odebrane=4 utracone=4 a szacunkowy czas błądzenia pakietów w milisekundach minimum, maksimum i czas średni =0