Przesyłanie danych między komputerami bez zmiany domeny

Witam.

Posiadam router w domu WRT54GL. Mam 2 komputery laptop służbowy na którym mam założoną domenę i hasło użytkownika oraz prywatny stacjonarny komputer. Na obu komputerach są systemy XP Profesional. I moje pytanie jest następujące: czy mogę przesyłać dane poprzez router pomiędzy tymi komputerami nie modyfikując domeny na laptopie. Bo wszędzie jak czytam aby przesłać dane miedzy 2 komputerami należy na obu ustawić ta sama grupę robocza.

Grupa robocza to chyba potrzebna jest tylko do widzialności w moje miejsca sieciowe/otoczenie sieciowe-nie wiem bo nigdy tam nie ustawiam tych samych grup tylko \adres_ip i mam już widoczne udostępnione zasoby i tak też radzę/polecam Tobie zrobić.

Jeżeli nie wiesz jakie masz ip to klawisz Win+R i wpisz cmd>ipconfig i masz podany adres IP :slight_smile:

Na drugim komputerze Win+R i w uruchom \adres_ip.

Adres aby zadziałał musi być prawie podobny, tzn.

np. ten co udostępnia 192.168.1.100

Twój taki sam 192.168.1. do tego miejsca, dalej może być inaczej.

Dzięki za pomoc działa, ale tylko jedno kierunkowo. Mogę z laptopa wchodzić na komputer stacjonarny,wpisując adres IP komputera stacjonarnego. Natomiast gdy wpisuję na komputerze stacjonarnym adres IP laptopa, wyskakuję komunikat że nie można się połączyć. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna, programy antywirusowe na obu komputerach są wyłączone.