Przesyłanie danych

Witam serdecznie wszystkich !!

Z tego co tu widze moge sie tu dowiedzieć wiele interesujących żeczy,dlatego i ja mam małe pytanko:

Czy jest technicznie możliwe przesłanie np.zawartości płytki bezpośrednio na inny komputer?Chodzi mi o to że jest to sporo pojemności i zwykłym mailem się nie da,proszę o informacje.

komunikator akuku (AQQ) pozwala na udostempnienie plików dla drugiej osoby mających tez ten program http://www.myportal.pl/

Większość komunikatorów internetowych posiada funkcje bezpośredniego przesyłania plików( np GG czy Tlen). Ale pozostaje jeden problem czy jest to od razu jak to pytający określił cała płytka czy tylko pojedynczy plik. Jeżeli na płytce jest ich kilkadziesiąt to życzę miłej zabawy :-k :-k :-k

Ja też !

Ja też !

Ja też !

Z tego co zrozumiałem to przesłanie np.takiego czegoś jak film czy Offisa

(oczywiście przykłady)zajełoby całe wieki?

Pewnie pytanie retoryczne,dzięki za wszystkie odpowiedzi.

No wlasnie, przez komunikator jest raczej wolno, choc nie testowalem AQQ. Moze ktos uzywajacy tego programu napisze jak wypada on pod wzgledem szybkosci w porownaniu z np. GG lub Tlenem, bo z tego co czytalem na stronie o AQQ, ma “szerokie” mozliwosci - nie wiem ile w tym autoreklamy.

Co do przesylania poczta, to nie wiem o jak duze pliki chodzi Markowi44, piszesz ze film to tylko przyklad. Jesli chodzi o nieduzy film, typu zwiastun, zawierajacy kilkadziesiat mega, to mozna go podzielic jakims pakerem i wyslac poczta w kilku czesciach, trzeba sie tylko zgadac z odbiorca by odbieral na biezaco, co zapobiegnie zapchaniu skrzynki.

Jesli chodzi o duze pliki, kilkaset mega, typu film z wesela, nie wiem, ale moze warto skorzystac z programu typu DC++. Moze ktos testowal przesylanie miedzy dwiema osobami i napisze jak wyglada predkosc. Pozdrawiam wszystkich. :smiley:

Tak na zdrowy rozsądek to po mojemu myślałem (tylko analizowałem)

iż technicznie jest możliwość podania IP danego kompa i jakoś w taki sposób czyli praktycznie z kompa na kompa,jeśli chaker może wejść do mnie to myślałem że jak mam wszystkie namiary to nie ma problemu,

oczywiście to tylko moje przypuszczenia gdyż aż tak dobrze nie wiem o

problematyce w tej dziedzinie.Temat uważam za zamknięty,płytke pośle pocztą tak chyba będzie mniej skąplikowane,pozatym po prostu interesowało mnie te zagadnienie technicznie.Pozdrawiam wszystkich.

Jeśli chodzi o przesłanie danych między wyłącznie dwoma komputerami to najlepszy będzie serwer http lub ftp. Można ograniczyć adresy ip, wprowadzić autoryzację, transmisja jest bardzo szybka. Można też przesyłać dowolnie duże pliki.

Tak,to chyba jest optymalne wyjście z tym tylko że nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać,ponoć najprostrze zadania sprawiają najwięcej kłopotu.

Serdeczne dzięki za zainteresowanie.

Nie jest aż tak trudne. Jeśli chodzi o przesyłanie przez protokół http to polecam serwer mojego autorstwa - jest bardzo prosty w konfiruracji a poza tym u odbiorcy nie trzeba instalować żadnego oprogramowania - wystarczy zwykła przeglądarka interntowa.

Może być tutaj jednak mała trudność, gdyż serwer jak i przeglądarka może operować jednynie na pojedynczych plikach. Jeżeli na płycie jest tylko parę plików, można udostępnić cały napęd CD i użytkownik pobierze sobie wybrane pliki w takiej kolejności, w jakiej sobie tego życzy. W przypadku większej ilości plików takie kopiowanie pojedynczych zbiorów może być trochę uciążliwe :). Można zrobić archwium, kompresując całą zawartość płyty do zbioru zip lub na przykład rar a następnie udostępnić to archiwum. Może warto było by też wykonać obraz całej płyty, który po przesłaniu umożliwił by wykonanie dokładnej kopii płyty na nagrywarce lub przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania - w wirtualnym napędzie.

No tak ale moża je spakować np. winrarem i wysłać :stuck_out_tongue: