Przesyłanie pieniędzy z zagranicy do polski

Witam!

Ktoś chce mi przesłać pieniadze z angli i ma angielskie konto… ja mam BANK ING :wink: co trzeba dokładnie zrobić…

ten ktos ma konto na paypalu, ale ja nie mam bo moja karta nie jest do tego przystosowana więc czy jezeli ja nie mam a on ma to pieniądze dojdą jak podam mu mój numer KONTA ??

Pozdrawiam

jeśli paypal to i Ty musisz mieć konto w paypal

a do prawidłowego zaadresowania przelewu z zagranicy potrzebny jest IBAN (numer konta poprzedzony znakami PL) i BIC/SWIFT (niepowtarzalny ciąg znaków identyfikujących bank)

z umowy:

po za tym, istnieje pelno firm swiadczacych uslugi transferowe, np. moneygram czy wester union

mozna tez wyslac poleceniem zaplaty z konta - tu koszta beda wieksze… banki lubia sobie zarobic :slight_smile:

Ostatnio nardzo opłaca sie słać pieniądze przez MoneyGram - nie potrzeba konta, odbierasz kase praktycznie natychmiast. Możesz wypłacać w Baku Pocztowym, BGŻ, BPS czy Banku Spółdzielczym oraz ICE.

Pozdrawiam

JACHU

sprawdz jakie prowizje zjada Twój bank i po jakim kursie przewalutowuje przelew (bardzo często przewalutowuje na euro a później na PLN zdzierając na kursach dwa razy :stuck_out_tongue: )

Teraz to nawet przez TESCO mozna przesłać pieniadze :stuck_out_tongue: