Przesyłanie plików między telefonem a komputerem przez wifi

Szukam sposobu na to żebym mógł przesyłać pliki między telefonem a komputerem przez wifi (najlepiej w dwie strony ale wystarczy mi z telefonu na komputer). Mam telefon z Windows Phone 8.1. Znalazłem w internecie sposób na to za pomocą jakiejś apki na telefon ale ta aplikacja jest na Androida (w Win 10 Mobile ma być można chyba uruchamiać apki na androida ale aktualizacja do 10 ma być dopiero chyba gdzieś w listopadzie). Jeszcze bardziej bym się cieszył gdyby był sposób na automatyczną synchronizację plików między telefonem a komputerem gdy oba urządzenia są połączone z wifi. Znacie jakiś sposób?

Użyj jakiejś aplikacji do postawienia serwera FTP na telefonie i wtedy przez wi-fi (przeglądarkę) będziesz mógł wejść do pamięci telefonu.

Przez przeglądarkę na kompie?  :? Liczyłem raczej na przesyłanie danych na kompa tylko przy użyciu telefonu, komputer byłby tylko włączony i podłączony do wifi. Tak jak pisałem najlepiej żeby to była automatyczna synchronizacja plików.

A to koniecznie jest ftp do tego? Możesz przecież korzytać z chmury (dropbox, onedrive, google drive) i jak jesteś w domu połączony po wifi, to katalogi będą się synchronizowały.

Ciekawy pomysł, poczytam o tym w necie. Rano wpadłem na pomysł żeby zrobić dwie aplikacje (jedną na telefon a drugą na komputer) które będą synchronizowały pliki ze stroną internetową (postawioną na jakimś darmowym hostingu). Jeśli urządzenie było by podłączone do jakiegokolwiek wifi to co określony czas wykonywała by się synchronizacja ze stroną, jeśli obydwa urządzenia były by podłączone do jednego wifi to synchronizacja była by bezpośrednio między nimi (bez użycia strony internetowej).