Przesyłanie pliku w sieci

Mam pytanko

jak przesłać plik z komputera do komputera w sieci domowej? Oprócz udostępniania plików.

Powiem jeszcze tylko, jaka to sieć:

domowa, bezprzewodowa, Windowsowa.

Można przesłać za pomocą komunikatora sieciowego. Np. RivChat.

Czy nawet za pomocą gg :stuck_out_tongue: też wysyła lokalnie, ale skype już akurat nie.

A coś typowo do wysyłania plików?

No ale wszystkie propozycje to przesyłanie za pomocą internetu a nie w sieci lokalnej. Wtedy masz mały upload czyli wysyłanie jest bardzo wolne. Udostępnianie jest bardzo proste i praktyczne. Można jeszcze pomyśleć o serwerze ftp, zobacz http://www.google.pl/search?num=50&hl=p … lr=lang_pl

można wykorzystać total comander lub coś podobnego po zmapowaniu dysku lub folderu.

No właśnie RivChat nie musi mieć internetu, żeby przesyłać pliki - wiem, bo używałem. Natomiast gg owszem, może wysyłać lokalnie, ale ruszy bez internetu.

Ale nie ruszy bez Internetu raczej :stuck_out_tongue: Ażeby wysłać osoba musi mieć status dostępny albo conajmniej zaraz wracam A statusu takiego nie uzyskasz bez połączenia z Internetem.

nie wiem dlaczego ludzie lubią utrudniać sobie życie. Proste udostępnianie plików i działa.

Aha. Ale mnie interesuje coś typu: mam plik w folderze, klikam na niego prawym myszy, i mam opcję PRZEŚLIJ W SIECI LOKALNEJ czy jakioś tak!