Przesyłanie załaczników-Gmail

W widoku podstawowym przesyłanie plików jest ok są wysyłane.

Tylko że w ustawieniach na gmail są dwie opcje załączników.

I właśnie mam problem z załącznikiem zaawansowanym. Nie udaje mi się na nim załadować żadnego pliku. Ten zaawansowany jest oparty na flash ten pasek jest wtedy wyświetlany postępu procentowo wgrywanego pliku i o to mi chodzi. Ale poprzez niego nie mogę wgrać żadnego pliku i wyskakuje mi ten błąd.

A na podstawowym wybiera się plik bez tego paska wgrywania ale za to mogę wysłać wszystkie pliki jakie chce.

Więc wyciągając wnioski na gmail nie działa mi ta opcja załącznika zaawansowanego gdzie jest pasek postępu wgrywanego pliku.

A po za ta opcja załącznika wszystko ok jest wysyłana :slight_smile:

Pisał, że robił standardową diagnostykę i nic. Czyli to nie przeglądarka, a raczej coś z oprogramowaniem na kompie.

Ziomtom , skoro na standardowym HTML Ci działa, to coś jest nie tak z rozszerzeniami lub oprogramowaniem dodatkowym do Firefoxa. Mówisz też, że na IE wszystko działa. Coś mi się wydaje, że nie zrobiłeś dokładnie standardowej diagnostyki, mi się nigdy nie zdarzyło, aby przy diagnostyce firefox nadal miał problem, zawsze było to związane z jakimś ustawieniem i rozszerzeniami.

Aha i taka ciekawostka, zmieniałeś może coś w ustawieniach Firefoxa (chodzi o “about:config”), bawiłeś się może w “przyspieszanie” firefoxa itp.?

@edit:

Zrobiłem mały test, czy chodzi Ci o to załączanie plików:

http://img560.imageshack.us/img560/9628/gmailtest.jpg

U mnie wszystko wgrywa przy Google Chrome, Firefoxie, IE i Opera.

No zrobię jeszcze raz tą standardowa diagnostykę.

nie przyśpieszałem nic nie kombinowałem w about:config.

Jedynie co to zainstalowałem rozszerzenia Greasemonkey i Adblock Plus.

WŁAŚNIE O TO MI CHODZI :slight_smile: O ten pasek wgrywania pliku.

Mam co do tego wielkie wątpliwości - ten pasek to nie jest flash - wygląda mi to na Java/JavaScript (nie jestem programistą i szczegółów nie opiszę)

Dodane 07.11.2010 (N) 13:57

Właśnie to może mieć największy wpływ.

Profil czysty, nowy pod Firefoxem zakładałeś (umknęła mi ta informacja)?

Coś gdzieś kiedyś czytałem o tym Greasemonkey , podobno były z nim właśnie jakieś problemy. Nie wiem czy problem nadal jest. Zainstaluje ten dodatek do Siebie i zobaczę czy mi też będzie nawalać gmail.

Jeszcze mam taką prośbę. W Standardowej Diagnostyce masz informację jak otworzyć Menedżer Profili w Firefoxie , nie usuwaj swojego tylko utwórz nowy, czysty profil. Wtedy użyj go (poprzez niego otwórz przeglądarkę) i wejdz na Gmaila, nie instaluj żadnych rozszerzeń ani nic, profil ma być czysty, standardowe ustawienia itp., wejdź w Gmaila i spróbuj wysłać ten załącznik. Jeżeli błąd się ponowi to nie usuwaj profilu (tego czystego) tylko pobierz sobie czyste instalki Flasha i Shockwave czy jak to się nazywało i program czyszczący rejestr itp., przykładowo: CCleaner. Wtedy odinstaluj Flasha, Shockwave, przeczyść komputer i rejestr CCleanerem , zrestartuj komputer. Gdy już komputer się uruchomi zainstaluj najnowsze (wcześniej pobrane) programy Flash i Shockwave. Gdy zainstalujesz, ponownie sprawdź w CCleanerze czy nie ma błędów w Rejestrze i syfu na kompie (jeśli będzie wyczyść ponownie). Zrestartuj komputer, odpal Firefoxa na tym nowym, czystym profilu, wejdź na Gmaila i spróbuj wrzucić ten załącznik.

@edit:

No i jak przed chwilką Cedar napisał (podczas gdy pisałem post ;p [wyprzedził mnie! xD]) ten Greasemonkey. No i tak, te ładowanie nie jest we Flashu, po prostu Javascript i zwykły skrypt ładowania. ;] Gmail jest robiony tak, aby był szybki i lekki, a taki flash by go spowolnił niestety.

@edit2:

Cedar , użytkownik Ziomtom pisał, że wykonał Standardową Diagnostykę[b/], a w niej standard to nowy, czysty profil. Jednak już pisałem, aby to powtórzył, dokładnie i bez pośpiechu.

Ja bym jeszcze coś zaproponował - założyć na chwilę, dla testu nowe konto użytkownika w systemie i sprawdzić co tam będzie się działo.

Dodane 07.11.2010 (N) 14:05

Rozbawiłeś mnie;-) Chyba z 30 % userów proszonych o diagnostykę Firefoxa robi to po łebkach - na tym forum nie raz się o tym przekonałem.

Wiem (i chyba o wiele więcej niż 30%), dlatego napisałem, aby zrobił to ponownie. :slight_smile: Wiem, bo sam kiedyś to olewałem, robiłem to byle jak. ;p Bo to się wydaje takie długie. Ale pomaga, bo od momentu gdy wykonałem to dokładnie to wszystko grało z Firefoxem, od tamtego czasu zawsze robię dokładnie gdy potrzeba.

@edit:

Zainstalowałem Greasemonkey, załącznik się załadował co widać na zdjęciu poniżej.

http://img695.imageshack.us/img695/6152/gmailtestwithgreasemonk.jpg

Wszedłem w Ustawienia tego rozszerzenia, potrzebne są jakieś skrypty. Mógłbyś podać mi skrypty jakie używasz? Któryś z nich na 100% blokuje ten JavaScript Gmaila.

@edit2:

Jakbyś mógł założyć konto na wp.pl lub o2.pl i sprawdzić czy tam się załącznik wysyła, pamiętam że na WP i O2 jest taki sam skrypt na ten pasek ładowania. :] Jeżeli będzie działać to na 100% jakiś skrypt w Greasemonkey.

Nie wiem jakim sposobem ale nagle jest git :slight_smile:

Ładuje się.

Dzięki wam wszystkim za pomoc :))