Przetaktowanie procesora

W poprzednim komputerze miałem Intel Core 2 Quad 6600 (2.4 Ghz). Teraz w nowszym mam Intel Core 2 Quad 8200 (2.33 Ghz). Mam pytanie: do jakiej częstotliwości mogę przetaktować 8200, bym nie musiał nic zmieniać w reszcie sprzętu? Czy można go bezpiecznie przetaktować do 2.4 Ghz?

zalezy co chcesz zmieniac 8)

ale 3.5-3.7ghz jest osiagalne

a powaznie, to nie bierz sie za OC - poczytaj najpierw, ale nie odpowiedzi na forum a poradniki w sieci - pelno ich :slight_smile:

Tak możesz przecież to tylko 67 mhz,lekko zwiększ fsb o np. 10 albo 20 mhz.Tylko dlaczego zmieniałeś Q6600 na Q8200 przecież miedzy tymi procesorami prawie niema różnicy ?

Bezpiecznie na standardowym chlozeniu bez zmiany napięcia i bez przetaktowania PCI itp.

Wydaje mi sie że do 2.5 :stuck_out_tongue: Ja tam PIV 2.26 do 2.4 bez niczego potem były schodki :smiley:

Stary komp padł (nie z powodu przetaktowania), więc kupiłem nowy. Ale ten z 8200 był w dużo niższej cenie… Myślałem, że go odrobinę podkręcę. Dzięki za odpowiedzi.

A moglibyście mi może polecić jeszcze jakiś poradnik “dla zielonych w OC”?

Tak BIOS :stuck_out_tongue:

padl calkowicie? a moze tylko zasilacz lub inny element?

no, ale jak stac na nowy, to dobrze :slight_smile:

na poczatek, dosc przystepnie wyjasnione i krok po kroku masz tu

zreszta wpisujac ‘oc q8200’ w google masz tematow od zatrzesienia - te z for roznych tez sie przydaja, bo jak w/w mozna znalezc linki prowadzace dalej i dalej… 8)