Przewracanie laptopa

Witam. Niedawno sprawiłem sobie lapka ASUS :slight_smile: Z Vistą :D. Często wkładam i wyciągam baterię, bo chcę zainstalować na nim trochę programów i gier, albo przeglądam sieć w czasie pracy na baterii, a później ją ładuję przez 12 godzin (jeszcze nie skończyłem formatować baterii). Mam pytanie: Czy nic się nie stanie, jeżeli podczas wyjmowania/wkładania baterii do niego będę go przewracał (oczywiście delikatnie) do góry nogami, nie będzie to szkodliwe dla laptopa? Chodzi o to, że dosyć niewygodnie mi się go trzyma (4 kg) w powietrzu jedną ręką, a drugą zakłada/wyjmuje baterię i za każdym razem musi mi pomagać druga osoba.

Aha, jeżeli w złym dziale napisałem - proszę moderatora/administratora o przeniesienie.

Że, że co!?

Po co wywlekasz tą baterię? I dlaczego ładujesz przez 12 godzin? Bateria ładuje się tylko dotąd dopóki komputer tego “chce”, zależnie od pojemności i poziomu rozładowania baterii może to być ok 2-3 godziny, więc ładowanie tak długo nic nie da bo odcinane jest napięcie gdy bateria jest pełna.

Przewracanie wyłączonego laptopa jest bezpieczne nie obawiaj się.

Ale na Boga, nie katuj tak tej baterii…

Ok, dzięki stasiek1240 :slight_smile:

Jednak zawsze jest lepiej formatować baterię, wtedy osiąga pełną sprawność na 2 lata. I lepiej trzymie (o pół godziny, ale zawsze). Dzięki :wink:

Formatowanie pomaga, to prawda, ale po co ją wyjmujesz, bo jakoś nie widze powodu?

Żeby “posiedzieć” dłużej na zasilaczu. Bateria mi na chwilę obecną (1 ladowanie) trzyma 2,30 h, czyli jak dla mnie to trochę za mało :slight_smile:

czy to będzie 2 lata czy rok wyłącznie zależy to tylko od Ciebie , baterie w laptopach i w telach powinny bez znacznej utraty sprawności wytrzymać około 800-1200 ładowań , niektóre baterie posiadają “wmontowanego” chipa który po 1000 ładowaniach “wyłancza” baterie z użytkowania , czyni ją bezużyteczną, aczkolwiek podobno jakimś sposobem ten licznik w chipie można skasować.

Zbych1, a nie wiesz jak to jest z bateriami w Asusach? Mój laptop to: Asus m50vm.

A jaki to model laptopa? Jakiej mocy jest bateria? Możliwe, że nie jest w stanie dłużej potrzymać. Jak przyciemnisz ekran to powinna dłużej trzymać.

EDIT:

Jeśli bateria jest rozładowana i podłączam zasilanie zewnętrzne i nadal na nim pracuje to energie pobiera z sieci a nie z baterii. Gdy dioda zasygnalizuje(u mnie na zielono), że bateria pełna to komputer wciąż pobiera prąd z sieci a nie z baterii.

Nie widzę więc sensu wyciągania baterii.

To są informacje na jakich ja się opieram i z tego co wiem są poprawne, ale jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

EDIT2:

Twój sprzęcik ma całkiem dobre “bebechy”, które są dość prądożerne, więc nie będzie zbyt długo trzymał na baterii. Spróbuj zainstalować jakieś oprogramowanie zarządzające energią od Asusa.

Ja słyszałem, że: jeśli jest bateria w laptopie, i podłączymy do niego prąd, a następnie włączymy laptopa, to bateria będzie się ładować do pewnego momentu (95-98%) potem system wyłącza prąd i pracuje na baterii, bateria spada do 90% i znowu się ładuje bateria do tych 98%.

Nie wiem czy moje rozumowanie w tym temacie jest poprawne, najlepiej jeśliby ktoś podał poprawny, powszechny postępowanie z baterią.

W dodatku z Home Premium, i początkowo z NIS (dobrze, że odinstalowalem)

Właśnie też troche mnie ciekawi to :stuck_out_tongue:

Aczkolwiek ja takich bzdur nie słyszałem że laptop jak ma zasilanie to bierze z baterii.

Laptop jak jest zasilany bierze z gniazdka, jak nie ma zasilania z baterii. Baterie trzeba doładować to ją ładuje i przerywa ładowanie baterii jak już jej nie trzeba.

Ale słyszałem, że jeżeli nie używa się baterii to rozładować ją na 40%(na internecie tak pisało) i zostawić niech leży.

Ja już miesiąc swojej nie używałem bo mi nie potrzebna narazie i ma 40% i sobie leży, a zrobiłem tak z paru powodów:

-nie używam, a czytałem w necie że to zachowuje jej pojemność itd.

-jak nie używałem laptopa pare h i nie było zasilania bo bateria tak jakby się rozładowywuje malutko bo później przy zasilaniu ją ładuje ok.2 min(cykl ładowania wykorzystany ?)

-0-60 stopni celcjusza bateria a u mnie jak próbuje zagrać w nowsze gierki to grzeje nie z tej ziemi się i baterie pewnie też solidnie nagrzewa.

Ja akurat używam notebook hardware control i muszę powiedzieć że na baterii dużo dłużej wytrzymuje mi dzięki temu programowi i odpowiedniemu przyciemnieniu monitora(szkoda że mam błyszczący).

Jak to jest z tą baterią teraz ? Czy lepiej jak jest nieużywana i rozładowana do 40% niech se leży czy lepiej jak siedzi i się grzeje/ładuje co chwile itd. ??

Sorki za podczepienie się do tematu.