Przez obudowie kompa idze prąd dlaczego?

(Peter051c) #1

Ostatnio kiedy podłączałem wentylator pod molex do kompa jeden kabel upadł mi na ramę z obudowy kompa a drugi był podłączony do + troche mnie to żdziwiło bo wentylator zaczą sie krecić i czy to jest normalne czy zasilacz ma przebicie proszę o pomoc

(Maciej654) #2

a masz uziemienie w gniazdku

(Peter051c) #3

chyba tak

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 10:06 został dopisany post przez peter5230

ale w którym gniazdku

(Cosik Ktosik) #4

Elektrycznym (w ścianie), do którego podłączasz zapewne listwę, a do listwy komputer.

(Peter051c) #5

nie

To ja bym jednak radził podłączyć to uziemienie. Jeżeli nie masz wyprowadzonego przewodu uziemiającego, to chyba najlepszym wyjściem będzie zmostkowanie w gniazdku bolca uziemiającego z przewodem zerowym. Zawsze to lepsze niż nic.

(Shadowk) #7

Podłączałeś przy włączonym komputerze?

(Jarek Maj) #8

U mnie w starym kompie też tak było bawiłem się wentylami jeden kabelek upadł i wentyl zaczął się kręcić :slight_smile: ale to tak widocznie ma być no i lepiej zamontuj bolec w gniazdku bo mi jeden zasilacz z tego powodu ze nie było uziemienia poszedł z dymem

(klopas) #9

możliwe że listwa jest do śmieci... ja tak miałem... i czy komp stoi na jakiejś desce lub podkładkach? położenie budy na ziemię może też rozwiązać problem, choć nie zawsze... no ale najlepiej podłącz listwę do gniazdka z bolcem i wtedy sprawdź czy kopie

(Peter051c) #10

a morze podłączyc wentylator w ten sposób podłączyc do molexa i do budy morze będzie zabierac prąd z niej ?

(Cosik Ktosik) #11

peter5230 , to nic nie da.

Jak nie Masz bolca w gniazdku, to zrób jak Areh , radzi.

(Shadowk) #12

Jeśli podłączałeś przy włączonym komputerze to jest to normalne. Masa z molexa jest połączona z obudową zasilacza, a więc i z obudową komputera.

(Cosik Ktosik) #13

Faktycznie, nie zauważyłem, że on miał podłączony do "+" w molexie, a spadł minus. Tytuł zasugerował, że ma przebicie. Nie, to wszystko jest ok.