Przkierowanie portów w routerze D-Linki DI-524

Witam, potrzebuje przekierować porty 5425 oraz 15425 w moim routerze D-Link DI-524. Po zalogowaniu się na stronce konfiguracyjnej routera, wchodzę do zakładki Advanced a potem do Application. Ustawienia mam takie jak poniżej:

62113728.jpg

Niestety w czasie próby zakładania servera w grze Vietcong wyświetla się “Connection time out”. W czym tkwi problem?

Próbowałem programem PFConfig jednak nie pomogło.

Pomocy

masz firewall? może to ma związek z tym

Mam tylko avast :frowning: a może to ten z visty cos blokuje? dodam, ze jezeli podlaczam kabel internetowy z kompa bezposrednio pod router to nie mam problemu z zalozeniem servera. Pomocy :frowning:

Dodane 25.10.2009 (N) 12:58

to ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? :frowning:

Na początek w celu weliminowania problemu z konfiguracją systemu operacyjnego (antywirus, zapora sieciowa itp) dodaj komputer, na którym ta aplikacja jest uruchomiona, do strefy DMZ (Advanced->DMZ).

Jeżeli program dalej będzie blokowany, oznacza to błędną konfigurację systemu operacyjnego. Po podłączeniu routera tworzona jest osobna podsieć, stąd reguły w programach antywirusowych czy zaporze sieciowej ustawione dla tej podsieci mogą się różnić od tych, które są wprowadzone dla adresacji rozsyłanej przez Twojego operatora. Dla celów testowych wyłącz chwilowo Avasta oraz zaporę sieciową systemu Windows.

Jeżeli dodanie komputera do strefy DMZ spowoduje odblokowanie programu, spróbuj stworzyć w zakładce Application dla każdego z portów osobną regułę. Pamiętaj, aby dodając te reguły usunąć komputer ze strefy DMZ.

A tak konkretniej? o co chodzi z tą strefą DMZ? gdzie to ustawic?

Strefę DMZ odnajdziesz w zakładce Advanced->DMZ konfiguracji routera DI-524. Dzięki temu, otworzysz wszystkie porty (w tym te, które Cie konkretnie interesują) dla komputera, który umieścisz w tej strefie. Innymi słowy, router nie będzie blokował żadnej aplikacji uruchomionej na Twoim komputerze.

Ok spróbuje. w Adresie IP mam dopisać 1 ?

  • 192.168.0.1

kiedy ustawiam tak, to wtedy automatycznie się restuje na Disabled… Co mam tam wpisać?

ps. moglibysmy porozmawiac na gg albo przez inny komunikator internetowy? zalezy mi na szybkim rozwiazaniu problemu, a poprzez forum musze czekac dzien na odpowiedz

W adresie IP należy wprwadzić adres IP, który otrzymał Twój komputer na którym uruchamiasz aplikację Vietcong.

Jeżeli interesuje cię bezpośredni kontakt ze wsparciem technicznym firmy D-Link skorzystaj z jednej z możliwości:

-kontakt telefoniczny pod numerem: tel. 0 801 022 021 lub gsm 012 25 44 000

-kontakt mailowy pod adresem: dlink@fixit.pl .

dobra, to jednak prosze o pomo na forum. powiedz gdzie moge znalezc ten adres ip ktory tam mam wpisac aby zadzialalo

Wywołaj okno Uruchom skrótem klawiszowym „Klawisz Windows + R”

Wpisz polecenie “cmd” a następnie wciśnij przycisk OK. Polecenie to spowoduje pojawienie się wiersza poleceń (takie czarne okno).

W miejscu gdzie miga kursor wpisz komendę “ipconfig”. Spowoduje ona wyświetlenie się informacji o wszystkich kartach sieciowych w Twoim komputerze. Odszukaj połączenie lokalne (jeśli do routera jesteś podłączony przewodowo) lub połączenie sieci bezprzewodowej (jeżeli jesteś podłączony bezprzewodowo) i odczytaj przypisany dla niego adres IP (będzie zaczynał się od 192.168.0.x ). Właśnie ten adres należy wpisać w sekcji DMZ konfiguracji rotuera.

super, wielkie dzieki podziałało :smiley: nie mam juz problemow z zakladaniem servera w grach, pozdrawiam