Przy 2GB ramu 800mhz nie odpala się monitor

Witam,

Otóż mam płyte główną: http://www.ceneo.pl/306691

można mieć w niej ram do 2GB… kupiłem 2 ramy goodram: DDR2 1GB 6400 DIMM włożyłem i nie odpala komp.

Wyciągnąłem 1 z nich i działa zamieniłem i też hula nie wiem czemu tak jest :frowning:

Płytę można rozszerzyć do 2GB przecież :frowning: Ktoś wie w czym tkwi problem proszę o informacje.

jaki masz zasilacz??

350W

Ps. jak wsadzone są oby dwie kości to komp się włącza ale monitor nie startuje i nie słychać tego słynnego beep przy włączaniu :slight_smile:

Konkretniej. Firma model :slight_smile:

Czyli coś z płyta główną i obsługą tego RAM’u. Miałem to samo ostatnio kiedy nie czytała kości jednostronnej. Może nie czyta dwóch kości i będzie trzeba w jednej ? Może obie są dwustronne i też występują problemy.

Tzn. to jest tak…

Jak wkładam 2 kości (1gb 1gb) to komp odpala ale monitor nie reaguje i nie ma “beep”

Jak wkładam 1 kość (1gb) w obojętnie jaką kość - odpala jest normalnie

Jak wkładam 2 kości 1gb + 256mb (ale inne taktowanie) - komp odpala też bez problemów…

Co do zasilacza jakieś coś zwykłego w papierach jest napisane “350W STANDARD”

Słuchajcie może w BIOSie trza pogrzebać?!

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 14:28 został dopisany post przez Brother

aha zauważyłem właśnie że na ramie na naklejce jest napisane:

DDR2 1GB PC2-6400 DIMM

a na drugiej: DDR2 1GB PC-6400 DIMM nie wiem może to ma jakieś znaczenie…

czyli noname :x

wymień na minimum fortrona 350w

No okey ale jednak nie wydaje mi się że to wina zasilacza… skoro inne kości normalnie chodzą i śmigają.

sprawdzałeś po kolei oba ramy?

Miałem coś podobnego po podkręceniu mojego E2160. Tylko, że wtedy po dołożeniu drugiej kości komputer wracał do bezpiecznego (standartowego) ustawienia FSB i reszty. Wystarczyło pobawić się dzielnikiem i timingami pamięci. Włóż jedną kość, zmień ustawienia ramu w biosie, włóż obie i może zadziała.

Tak, sprawdzałem jak widać w poście powyżej… wszystkie na przemian :slight_smile:

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 14:48 został dopisany post przez Brother

Hmm mało co się znam w BIOS ale spróbuje twojego sposobu - zabawy z BIOSem :slight_smile: zobaczymy…

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 14:50 został dopisany post przez Brother

Słuchajcie czy to ma znaczenie?

aha zauważyłem właśnie że na ramie na naklejce jest napisane:

DDR2 1GB PC2-6400 DIMM

a na drugiej: DDR2 1GB PC-6400 DIMM nie wiem może to ma jakieś znaczenie...

Brother ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Problem częściowo rozwiązany…

Otóż:

  • Trza było wejść w BIOS i pogrzebać w częstotliwości z 800mhz dałem na 400mhz o dziwo działało - więc podkręciłem do 533mhz działa, na 667mhz już sie komputer niestety resetuje, przy 800mhz komputer startuje bez reakcji monitora…

  • Grzebałem też w “memory voltage” zmieniłem na 2.0 nie wiem czy dobrze czy nie ale zmieniłem :slight_smile: .

3 sprawa wyminiłem zasilacz na fortona 350W ale chyba nie zmieniło to nic :slight_smile:

  • Wydaję mi się że chbya rąbnięta jest płyta główna skoro takie sceny odpiernicza co?

Chłopaki, skoro jesteśmy już blisko rozwiązania sprawy może przypadkiem ktoś powie jakieś ciekawą poradę? :slight_smile:

pozdrawiam