Przy formatowaniu dysku - General Protection Fault

Witam.

Zacznę od tego ze problem dotyczy formatowania dysku.Wchodzę do biosu ustawiam aby bootował sie z cd, wkładam płytę windowsa Xp naciskam jakikolwiek przycisk by się z bootował i nagle ku mojemu zdziwieniu widzę nie instalator ale błąd: general protection fault . Pomóżcie mi co mogę w tej sytuacji zrobić?

Nie mogę sformatować dysku;/. Czy wiecie co sie dzieje?:confused: :frowning: jak tak to błagam o pomoc. Czego to może być wina?

Dodam tylko ze mam taki sprzęt

Intel Pentium 4 3,0

Gigabyte Ga 945pl s3

1gb Ramu kingstona

Dysk segate 160gb

Upewnij się czy płyta z windowsem napewno dziala

Nie jestem pewien czy to powód problemu, ale jest taka opcja w biosie “Virus protection”. Spróbuj ją wyłączyć.

Więc tak płytka działa na 100%. A co do funkcji virus protection to niestety nie mam jej w biosie;/;/

Odszukaj w Biosie funkcji Virus Warning.Gdy funkcja ta jest włączona BIOS będzie wysyłał komunikat ostrzegawczy przy każdej próbie dostępu do sektora bootującego (boot sectora) lub tablicy partycji.Funkcja ta może być przyczyną problemów podczas instalacji.Wyłącz Virus Warning przed instalacją.

mathof ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jak pisałem już wcześniej przeszukałem już cały bios i nie mam takiej nazwy “Virus Warning” ani nic zbliżonego do tego. Nawet wciskałem ctrl+F1 żeby pokazać więcej opcji ale tez nic;/