Przy instalacji sterowników do radeona monitor się wyłącza

Mój problem polega na tym, że gdy odinstaluje stare stery od radeona i będę chciał zainstalować nowe to do momentu instalacji wszystko wychodzi dobrze. W czasie instalacji pokazuje się ostrzeżenie, że monitor może mrugać. Tylko mój nie mruga. Raz się zrobi czarny ekran (niby to murgnięcie) ale już się nie włączy i śweci się tylko pomarańczowa lampka na włączniku monitora.

Mój monitor to benq e2200hda. karta grafiki to Radeon x2 4870 2 gb.

Sterowniki pobieram ze strony producenta. Najnowsze oczywiście.

Windows Vista Ultimate 64

Dodam jeszcze, że gdy już ten monitor zgaśnie to pomaga tylko ponownie uruchomienie komputera. Więc czekam chwilke w nadzieji, że sie właczy tzn on sie chyba nawet nie wyłacza tylko wchodzi w tryb czuwania ale niestety nic z tego (ale instalacja chyba jest kontynuowana przy zgaszonym monitorze). Po 5 minutach robie restart kompa. Wchodze do windowsa patrze i niby stery sie zaintalowały. Ale tak czy siak wolałbym aby się nie robił czarny ekran przy instalacji sterów :(. Bo kto wie, może wyskoczył jakiś błąd przy instalacji i ja nie widząc go zrobiłem restart i wszystko sie nie zainstalowało poprawnie?

Do jakiego wyjścia na grafie podłączany jest monitor? Jeśli do DVI to spróbuj przepiąć monitor do drugiego wyjścia.

A jak to sprawdzic ? Nie orientuję się za bardzo

Na karcie masz tylko DVI. karta nie posiada HDMI o którym myślałem (jedynie przez przejściówke). Z tyłu komputera masz dwa takie złącza. Przełóż wtyczke do drugiego i sprawdź wtedy.

Przewód dodatkowego zasilania podłączony do karty graficznej ?

Wszystko podłączali w sklepie. Na razie przełącze te wteyczki do drógiej i zobaczy się

Co masz na myśli ?

Do jakiej “drógiej” ?

Chodzi Ci o drugie gniazdo dodatkowego zasilania w karcie graficznej ?

Nie, chodzi mu o drugei gniazdo DVI z tyłu grafy.

Nom bo mam z tyłu dwa takie same gniazda. Teraz włoże wtyczke od monitora do drugiego.